Strona główna Miasto Łańcut Wandale odpowiedzą za zniszczenie mienia w łańcuckim parku

Wandale odpowiedzą za zniszczenie mienia w łańcuckim parku

174
0

Policjanci ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, podejrzanych o uszkodzenie mienia. Wandale pomalowali sprayem m.in. elewację budynku wartowni i pamiątkową tablicę, znajdującą się na terenie łańcuckiego parku. Wyrządzone straty oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zarówno 22-latek, jak i jego 17-letni kolega, usłyszeli zarzuty.

Końcem listopada dyżurny z Łańcuta otrzymał zgłoszenie o zniszczeni mienia, do którego doszło na terenie łańcuckiego parku i w jego pobliżu. Wandale za pomocą farby w sprayu pomalowali m.in.: elewacje budynku wartowni – kordegardy, pamiątkową tablice przed budynkiem Maneżu i kilkanaście koszy na śmieci. Wartość zniszczonego mienia oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Pracujący nad sprawą policjanci i wykonane przez nich czynności, pozwoliły na ustalenie i zatrzymanie sprawców. Wandalami okazali się dwaj mieszkańcy powiatu łańcuckiego. To 22-latek i jego 17-letni kolega.

Młodzi mężczyźni usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy. Teraz grozi im do 5 lat więzienia. Decyzyjną łańcuckiego sądu obaj mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem.

Akty wandalizmu w Łańcucie z symbolem strajku kobiet [foto]