Pijana zadzwoniła na 112, mówiąc, że partner zmarł. Chcieli by policja odwiozła ich do domu

Prawie 2 promila miała mieszkanka powiatu łańcuckiego, która w sobotę nad ranem zawiadomiła o śmierci partnera. Informacja okazała się fałszywa. Kobieta wraz z pijanym znajomym oczekiwali od funkcjonariuszy „podwózki” do domu.

W sobotę około godz. 4.30, na numer alarmowy 112, zadzwoniła mieszkanka powiatu łańcuckiego, informując o śmierci swojego znajomego. Kobieta nie potrafiła podać swojej dokładnej lokalizacji. Oświadczyła natomiast, że szła z partnerem drogą relacji Węgliska – Rakszawa. Kontakt ze zgłaszającą był bardzo utrudniony, gdyż jak sama stwierdziła, całą noc piła alkohol.

Na jednej z dróg w Rakszawie policjanci odnaleźli leżącą parę. Zgłaszającą okazała się 63-letnia kobieta, a towarzyszący jej mężczyzna to 57-latek. Oboje nie potrzebowali pomocy medycznej, byli natomiast nietrzeźwi. Badanie stanu trzeźwości u kobiety wykazało prawie 2 promile alkoholu, natomiast mężczyzna miał ponad 2 promile. Dzwoniąc na numer alarmowy 63-latka liczyła, że funkcjonariusze odwiozą ich do domu.

Oboje trafili do izby wytrzeźwień. Kobieta dodatkowo odpowie za bezpodstawne wezwanie Policji. 63-latce grozi wysoka grzywna.

Nowi dyrektorzy szkół w gminie Rakszawa

W nowym roku szkolnym w gminie Rakszawa doszło do zmian dyrektorów szkół.

Nowym dyrektorem Zespołu Szkoły i Przedszkola nr 1 w Rakszawie został Piotr Michno dotychczasowy dyrektor Szkoły Podstawowej w Wydrzu. Berdard Kuszaj pełni obowiązki dyrektora Zespołu Szkół Tekstylno-Gospodarczych w Rakszawie i zastąpił na tym stanowisku Iwonę Barnat.
W szkole Podstawowej w Wydrzu pełnić obowiązki dyrektora będzie Dorota Kłonicka.
Nowi dyrektorzy sprawują swoja funkcję od 1 września 2020 roku.