Już 14 września szczepionkobus zawita do Rakszawy

14 września br. w godzinach 13.00-16.00 przed Urzędem Gminy w Rakszawie będzie można zaszczepić się przeciwko Covid-19 w mobilnym punkcie szczepień – specjalnie przygotowanym do tego celu autobusie – Szczepionkobusie.
Inicjatorem akcji jest wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, samorządy lokalne oraz AUTOSAN sp z o. o.
Szczepienia są wykonywane przez zespół medyczny z firmy Lux Med w Rzeszowie.

Chętni mogą skorzystać z preparatów firm: Pfizer oraz Johnson&Johnson.
Jeśli do punktu szczepień zgłosi się osoba nieletnia wraz z rodzicem, deklarująca chęć zaszczepienia się przeciw Covid-19, to dzięki dostępności szczepionki Pfizer, będzie to możliwe.

Przed zgłoszeniem na szczepienie trzeba wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu. Należy w nim podać imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer paszportu zarówno dziecka jak i rodzica. W przypadku osób małoletnich rodzic musi wyrazić zgodę na szczepienie. Zgodnie ustawą o zawodzie lekarza, gdy dziecko ma powyżej 16 lat wymagane są podpisy rodzica i dziecka, jeżeli dziecko ma mniej niż 16 lat, formularz podpisuje tylko rodzic. Kwalifikacji do szczepienia każdorazowo w przypadku osób niepełnoletnich dokonuje lekarz. Cały proces szczepienia obejmuje: zgodę rodzica, kwestionariusz, kwalifikację lekarza oraz szczepienie.

Tragiczny wypadek w zakładzie pracy w Rakszawie. Nie żyje 37-latek

Policjanci pod nadzorem prokuratury oraz pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w piątek w Rakszawie. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 37-letni pracownik jednej z firm.

Około godz. 15 dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał informacje o wypadku, do którego miało dojść na terenie jednej z rakszawskich firm. Z przekazanych informacji wynikało, że w wyniku zdarzenia śmiertelnie ranny został 37-letni pracownik.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze łańcuckiej komendy ustalili, że 37-letni obywatel Ukrainy pracował w warsztacie przy demontażu koła w pojeździe budowlanym. Podczas pracy, mężczyzna najprawdopodobniej został uderzony w głowę oderwanym elementem koła. Pomimo udzielania natychmiastowej pomocy, życia 37-latka nie udało się uratować.

Na miejscu wypadku policjanci wykonali oględziny i sporządzili dokumentację niezbędną do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Prowadzone w tej sprawie postępowanie pozwoli wyjaśnić dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Kursowy autobus wypadł z drogi w Rakszawie

Ochotnicza Straż Pożarna w Rakszawie poinformowała o działaniach podejmowanych w związku z kolizją na drodze w Rakszawie.

W minioną środę w miejscowości Rakszawa doszło do wypadnięcie z drogi autobusu kursowego. W autobusie znajdował się tyko kierowca, który nie odniósł obrażeń. Policja wyjaśnia przyczyny kolizji.