Strona główna Ciekawostki Jaka wirówka do osocza bogatopłytkowego, na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Jaka wirówka do osocza bogatopłytkowego, na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

786
0
osocze bogatopłytkowe

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego wciąż zyskują na popularności. To bardzo dobra alternatywa dla botoksu i jednocześnie ciekawa propozycja nie tylko dla osób chcących pozbyć się zmarszczek, ale też tych mających problem z nadmiernym wypadaniem włosów, bliznami po trądziku czy rozszerzonymi porami. Do oddzielenia osocza z płytkami krwi od erytrocytów niezbędna jest specjalna wirówka. Jak wybrać tę odpowiednią?

Czym wyróżnia się dobra wirówka do osocza bogatopłytkowego?

Wybierając wirówkę do osocza bogatopłytkowego, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Jedną z nich jest łatwość obsługi, od tego zależy komfort użytkowania urządzenia, jak również ilość czasu potrzebnego na przygotowanie preparatu do zabiegu. Wirówki do osocza bogatopłytkowego powinne być też wytrzymałe i estetyczne. Ponadto nie można zapomnieć o sprawdzeniu, czy została wyposażona we wszystkie niezbędne funkcje, w tym możliwość regulacji najważniejszych parametrów pracy. (więcej o zabiegu osoczem bogato płytkowym znajdziecie tu > https://www.drszczyt.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/osocze-bogatoplytkowe)

Wirówka do osocza PRP i fibryny bogatopłytkowej PRF

W każdym salonie i klinice kosmetologicznej powinna znaleźć się profesjonalna wirówka do pozyskiwania osocza bogatopłytkowego (PRP). Na rynku dostępne są sprzęty, które są również przystosowane do wykonywania zabiegów z użyciem PRF, czyli fibryny bogatopłytkowej, stymulującej proces gojenia tkanek miękkich i kości. Przykładem jest model MesoPRP+ znajdujący zastosowanie nie tylko w medycynie estetycznej, ale i stomatologii, chirurgii plastycznej oraz ortopedii. Urządzenie oddziela od krwi osocze bogatopłytkowe lub fibrynę bogatopłytkową, a także komórki macierzyste. W ten sposób uzyskiwany jest czysty preparat niezbędny do przeprowadzenia zabiegu. Wirówka wyróżnia się solidnością, gdyż komora i wirnik są wykonane ze stali chirurgicznej. Metalowa obudowa jest odporna na uszkodzenia, na długo zachowuje estetyczny wygląd.

Sprzęt MesoPRP+ ma 10 programów hamowania i przyspieszania, dlatego sposób jego działania można dopasować do swoich potrzeb. Pozwala on na regulację obrotów, czasu, przeciążenia i RCF. Wirówka jest wyposażona w silnik indukcyjny, który cicho pracuje. Na jej niezawodne działanie wpływa też zastosowanie czujnika braku wyważenia. Jeśli dojdzie do awarii urządzenia, pomoc w usunięciu usterki jest zagwarantowana w ramach opieki serwisowej.

Wirówka Plasma Gel Maker do produkcji autologicznego wypełniacza tkankowego

Pozyskiwane w ramach zabiegu medycyny estetycznej osocze może zostać przekształcone w żel i dopiero później wstrzyknięte do organizmu. To autologiczny kolagen zastępujący bardzo drogi wypełniacz. Jest on nietoksycznym preparatem, który nie wywołuje skutków ubocznych, a stosuje się go w celu wypełnienia zmarszczek i blizn, wyrzeźbienia ciała, poprawy profilu danej części ciała oraz zmiany zarysu podbródka. Do przekształcenia osocza bogatopłytkowego w żel służy profesjonalne urządzenie MesoREGEN Plasma Gel Maker. Wyposażono je w funkcję ogrzewania i chłodzenia, co pozwala na kontrolę temperatury wstrzykiwanej substancji. Ważne jest to, że sprzęt nie ma ograniczenia ilości ani objętości preparatu.

Obsługa urządzenia MesoREGEN Plasma Gel Maker jest intuicyjna. Uzyskany dzięki niemu preparat może być zastosowany jako zamiennik kwasu hialuronowego (jest w pełni bezpieczny nawet dla alergików). Ponadto sprzęt ma kompaktowe wymiary, a jego metalowa obudowa nie jest podatna na pęknięcia czy zarysowania. Trwałość i niezawodność to główne atuty wirówki.