Strona główna Wiadomości Kolizje na drogach powiatu łańcuckiego

Kolizje na drogach powiatu łańcuckiego

177
0

Tylko w ten weekend policjanci kilka razy interweniowali w związku zdarzeniami, do których doszło na drogach powiatu łańcuckiego. W większości przypadków doszło do niegroźnych kolizji. W jednym zdarzeniu nie obyło się bez pomocy medycznej i holowania rozbitych samochodów.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w piątek po godz. 18, na autostradzie A4, w miejscowości Wola Dalsza. Prawym pasem ruchum, w kierunku Rzeszowa, pojazdem marki Opel, jechał 27-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego. Natomiast lewym pasem poruszała się peugeotem 21-letnia mieszkanka powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Kobieta zmieniając pas ruchu najechała na tył prawidłowo jadącego opla, który następnie uderzył w bariery energochłonne.

Do szpitala trafili kierujący pojazdami. Badanie wykazało, że byli trzeźwi. Na szczęście nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Policjanci apelują o szczególną ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków. Zdejmijmy nogę z gazu, gdyż na śliskiej nawierzchni bardzo łatwo wpaść w poślizg. Zachowajmy także bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu i szczególną ostrożność na skrzyżowaniach. Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do zderzenia.