43-latek z gm. Czarna w areszcie. Znęcał się nad rodziną

Sąd Rejonowy w Łańcucie, zastosował areszt tymczasowy wobec 43-letniego mieszkańca gminy Czarna. Mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się nad rodziną. Teraz najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

W ubiegłą sobotę, policjanci zostali poinformowani o awanturze domowej, do której doszło w jednej z miejscowości, w gminie Czarna. Ze zgłoszenia wynikało, że pijany mężczyzna wszczął awanturę i znęca się nad członkami swojej rodziny.

Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. Jak ustalili, pijany 43-latek, po raz kolejny groził pozbawieniem życia oraz stosował przemoc fizyczną wobec najbliższej rodziny. Nie było to jedyne przestępstwo jakiego dopuścił się 43-latek. Mężczyzna złamał także sądowy zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania.

43-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

74-latek z Czarnej chciał wysadzić bankomat własnej roboty bombą

Policjanci z Łańcuta zatrzymali mężczyznę, który za pomocą niewielkiego ładunku wybuchowego, próbował okraść bankomat. Detonacja “domowej bomby” skończyła się jednak na niewielkich uszkodzeniach urządzenia i zranieniu samego sprawcy, którym okazał się 74-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego.

W ubiegły poniedziałek, dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu czytnika kart w jednym z bankomatów w miejscowości Czarna. Z przekazanych informacji wynikało, że urządzenie nosi ślady niewielkiego wybuchu.

Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że sprawca za pomocą detonacji niewielkiego ładunku wybuchowego, próbował włamać się do bankomatu. Jednak do kradzieży pieniędzy nie doszło, uszkodzeniu uległ czytnik kart.

Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli monitoring oraz ślady pozostawione przez sprawcę. Na nagraniach z bankomatowej kamery widać, jak nad urządzeniem pochyla się zakapturzony mężczyzna z dużymi okularami na twarzy. Po chwili następuje niewielki wybuch, a odłamki i iskry ranią w twarz stojącego przed bankomatem sprawcę. Mężczyzna, tuż przed okiem kamery, ściąga kaptur oraz okulary i wyciera poranione czoło, a następnie odchodzi.

Policjanci szybko ustalili osobę, której wizerunek utrwalił monitoring. To 74-letni mieszkaniec gminy Czarna. W miejscu zamieszkania niedoszłego włamywacza funkcjonariusze zabezpieczyli zapalniki oraz ładunki inicjujące, a także rożnego rodzaju amunicję.  Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy.

Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi mu kara do 10 lat więzienia. Decyzją sądu został objęty policyjnym dozorem.

Pijany 36-latek pojechał po alkohol. Stracił prawo jazdy

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał 36-letni mieszkaniec gminy Czarna, który w tym stanie pojechał samochodem po alkohol. Dzięki pomocy innego uczestnika ruchu, pijany kierowca został szybko zatrzymany przez łańcuckich policjantów.

Do zdarzenia doszło z nocy z soboty na niedzielę w Łańcucie. Około godz. 23.30, dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że pod jeden ze sklepów monopolowych przyjechał nietrzeźwy kierujący. Według zgłaszającego, kierowca, który wysiadł z osobowego audi, ledwo stoi na nogach.

Na miejsce udali się policjanci, którzy szybko zatrzymali odjeżdżający spod sklepu wskazany samochód. Kierowcą audi okazał się 36-letni mieszkaniec gminy Czarna. Mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 3 promile alkoholu.

36-latek stracił już prawo jazdy, a za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Na szczęście i tym razem znalazła się osoba, które nie była obojętna. Dzięki jej postawie być może nie doszło do tragedii.

Nie żyje ksiądz proboszcz z Medyni Głogowskiej

21 sierpnia 2021 r., w wieku 61 lat, w 36. roku kapłaństwa, zmarł śp. ks. kanonik Jan Krzywiński, od 2002 r. proboszcz parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Medyni Głogowskiej.

Eksporta śp. ks. Jana Krzywińskiego do kościoła w Medyni Głogowskiej odbędzie się 22 sierpnia 2021 r. (niedziela) o godz. 17.00.

Pogrzeb odbędzie się 23 sierpnia 2021 r. (poniedziałek) o godz. 14.00 w kościele parafialnym w Medyni Głogowskiej.

Nie żyje Dorota Krupczak-Figiela. Kobieta chorowała na białaczkę

Wczoraj w Łańcucie przy Szkole Podstawowej nr 4 odbył się kiermasz charytatywny dla chorej na białaczkę Doroty Krupczak-Figieli. Dziś otrzymaliśmy informację o śmierci kobiety.

Kobieta pochodziła z Woli Dalszej k. Łańcuta. Rok temu zaczęła chorować na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Pierwszy przeszczep nie przyjął się. Zbierane były fundusze na lek ratujący życie. Kobieta miała zajęte chorobą 80% szpiku kostnego.

Dorota osierociła dwójkę dzieci: sześcioletnią Olę i ośmioletniego Oliwiera.