Juluś walczy o życie. Choruje na SMA i potrzebuje pomocy

Julek urodził się w 2017 roku i mieszka w Łańcucie. Choruje na najostrzejszą postać rdzeniowego zaniku mięśni (SMA1). To genetyczna choroba powodująca zanik mięśni odpowiedzialnych za ruch, oddychanie i przełykanie, co w konsekwencji prowadzi do śmierci.

https://www.facebook.com/Julu%C5%9B-kontra-SMA-Walka-o-%C5%BCycie-1294962770633682/

 

Na szczęście zakwalifikował się do badania klinicznego i otrzymuje co tydzień ekperymentalny preparat, dzięki któremu dostał szansę na życie. Dzięki niemu staje się coraz silniejszy. Julek wymaga codziennej kosztownej rehabilitacji, odpowiedniego sprzętu ortopedycznego oraz wielu specjalistycznych konsultacji. Obecnie zbieramy na wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym, aby podarować Julkowi jeszcze więcej samodzielności.

https://zrzutka.pl/ryjtfc

Tu trwają aukcje:

https://www.facebook.com/groups/698065570773384/

Ataki na schorowanego właściciela owiec z Markowej

Zwierzęcy Patrol prosi o zaniechanie ataków na schorowanego mężczyznę z Markowej k. Łańcuta. Mężczyzna sam nie mógł ostrzyc owiec, więc ktoś doniósł na niego zamiast sprawdzić osobiście co się dzieje.

Na spotted Łańcut ktoś wrzucił zdjęcia zarośniętych owiec pisząc, że są zaniedbane a właściciel nie dba o nie. Zgłoszenie trafiło do Zwierzęcego Patrolu, który kontroluje, czy zwierzętom nie dzieje się krzywda. Na facebookowej stronie Zwierzęcego Patrolu pojawił się apel:

“Kilka dni temu otrzymaliśmy zgłoszenie odnośnie zaniedbanych owiec w miejscowości Markowa, koło Łańcuta. Bardzo prosimy o zaprzestanie ataku na ich właściciela. To starszy schorowany pan, który jest bardzo samotny i zagubiony. Posiada również psy, których stan jest bardzo dobry, są miłe, grubiutkie i czyste, mieszkają w domu. Właściciel prosił kilka osób o pomoc przy ich ostrzyżeniu, bo sam przez chorobę nie był w stanie tego zrobić, jednak nikt nie chciał mu pomoc.

Obcięliśmy wczoraj cześć wełny zasłaniającej oczy. Właściciel zobowiązał się do ostrzyżenia ich w tym tygodniu. Owce oprócz przerośniętej wełny są zadbane – racice maja w dobrym stanie, są najedzone, maja mnóstwo zapasów siana, buraków, marchwi i ziół. Jesteśmy z kontrolą ich stanu na bieżąco”.