Potrącenie pieszego w Żołyni. Mężczyzna trafił do szpitala

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem na drodze wojewódzkiej nr 877 w Żołyni. W wyniku potrącenia do szpitala trafił 55-letni pieszy.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 19.30, na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z ul. Kmiecie w Żołyni. W kierunku Rakszawy, pojazdem marki Toyota, jechał 66-letni mieszkaniec Warszawy. Od strony ul. Kmiecie, przez drogę przechodził 55-letni mieszkaniec Żołyni. Jak wstępnie ustalili policjanci, pieszy wszedł na środek jezdni, a następnie prosto pod nadjeżdżający pojazd.

Ranny pieszy trafił do szpitala. W chwili zdarzenia był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 55-latka ponad 2 promile alkoholu. Kierujący toyotą był trzeźwy. Na miejscu wypadku, policjanci wykonali oględziny i sporządzili dokumentację niezbędną do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

Od kwietnia w Gminie Żołynia wyższe stawki opłat za śmieci

W dniu 26 marca 2020 r. weszły w życie uchwały Rady Gminy Żołynia ustalające od 1 kwietnia br. nowe stawki opłat za odbiór i gospodarowanie odpadami oraz nową deklarację „odpadową”.

W związku z tym przekazujemy stosowne zawiadomienie Wójta Gminy Żołynia, udostępniamy druk nowej deklaracji oraz załączamy szereg materiałów informacyjnych, omawiających wchodzące zmiany.

Więcej na http://www.zolynia.pl/