Strona główna Miasto Łańcut Przysięga żołnierzy 3. PBOT w Łańcucie

Przysięga żołnierzy 3. PBOT w Łańcucie [foto]

136
0

Służba państwu wymaga poświęcenia, jest zobowiązaniem, ale jest także źródłem wielkiego honoru – mówiła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, podczas przysięgi żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Uroczystość odbyła się na placu przed łańcuckim zamkiem i była zwieńczeniem pierwszego etapu szkolenia dla 72 nowych żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Jako pierwszy do żołnierzy i ich rodzin zwrócił się płk Michał Małyska – dowódca Brygady. Przypomniał, że podległa mu jednostka należy do najliczniejszych brygad obrony terytorialnej w Polsce, na szeregi której – jak podkreślił – składa się blisko 4000 żołnierzy i pracowników wojska. Pułkownik Małyska dodał, że „stanowi to namacalny dowód rosnącego wzrostu odpowiedzialności za Polskę i bezpieczeństwo naszego kraju”.

Do nowych żołnierzy list skierował wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Do uczestników list napisał również Władysław Ortyl – marszałek województwa podkarpackiego, który został odczytany przez członka zarządu Stanisława Kruczka. Głos w trakcie uroczystości zabrali też: starosta łańcucki Adam Krzysztoń oraz burmistrz Łańcuta Rafał Kumek.

Poprzedni artykułNowy sezon turystyczny w Muzeum – Zamku w Łańcucie
Następny artykułRok 2023 na Podkarpaciu rokiem Rodziny Ulmów