Strona główna Wiadomości NAKRĘTECZKA DLA KACPERKA

NAKRĘTECZKA DLA KACPERKA

238
0

Nie wyrzucajcie plastikowych nakrętek – przynieście je do Urzędu Miasta w Łańcucie!
W ten sposób pomożemy zebrać fundusze na rehabilitację oraz leczenie małego KACPERKA z Łańcuta, który choruje na Achondroplazję i wiotkość mięśni.

Achondroplazja to choroba genetyczna, która powoduje nieprawidłowy rozwój kośćca i karłowatość. Nie można zwalczyć choroby, można jedynie walczyć z jej skutkami, chociaż jest to walka z wiatrakami. Choroba ta jest silniejsza od aktualnej wiedzy medycznej.

Kacperek od 4 miesiąca jest intensywnie rehabilitowany. Musi doskonalić umiejętność poruszania się w pozycji pionowej, co jest utrudnione przy zaburzonych proporcjach jego ciała. W dalszym ciągu musi być rehabilitowany, aby prostować i wzmacniać jego kręgosłup, stawy i brzuch tak, aby jego upadki były rzadsze i łagodniejsze w skutkach, umiejętności ogólnorozwojowe były bardziej zaawansowane.

I Ty też możesz pomóc – przynieś swoje nakrętki do nas – do Urzędu Miasta, Plac Sobieskiego 18 w Łańcucie – a my je przekażemy rodzicom!

Więcej informacji znajdziesz tu: pomocsieliczy.pl/target/view/230

W imieniu Kacperka i jego rodziny już teraz dziękujemy za pomoc!

Akcję wspiera również Szlachetna Paczka Łańcut i okolice – i wolontariusze będą oczekiwali na nakręteczki podczas Finału Szlachetnej Paczki w magazynie w I LO, 9 i 10 grudnia 2017!