Strona główna Wiadomości PIĘCIU KIERUJĄCYCH STRACIŁO PRAWO JAZDY

PIĘCIU KIERUJĄCYCH STRACIŁO PRAWO JAZDY

186
0

Tylko w ten weekend łańcuccy policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami pięciu kierowcom. Trzech z nich straciło prawo jazdy za dwukrotne przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanych. Natomiast dwóch usiadło za kierownicą w stanie nietrzeźwości. W sobotę drogę krajową nr 94, nieoznakowanym radiowozem patrolowali policjanci ruchu drogowego łańcuckiej komendy.

Po godz. 12, zauważyli poruszający się z dużą szybkością pojazd marki Audi. Pomiar prędkości w terenie zabudowanym wykazał 105 km/h. Kierujący, 27-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego, został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy.

Kolejnym kierowcą, który przekroczył dwukrotnie, w terenie zabudowanym dopuszczalną prędkość był 24-letni mieszkaniec województwa Lubelskiego. Pojazdem marki opel jechał 129 km/h. Mężczyzna stracił uprawnienie do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy. Również w sobotę prawo jazdy stracił 33-letni mieszkaniec Rzeszowa. W terenie zabudowanym pomiar prędkości jego volvo, wykazał 109 km/h.

Uprawnienia do kierowania pojazdami stracił również inny mieszkaniec Rzeszowa. 54-letni kierujący został zatrzymany w sobotę do kontroli drogowej w Białobrzegach. Od mężczyzny policjanci wyczuli alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie.

Ponad 2 promile alkoholu, miał natomiast 37-letni mieszkaniec Kraczkowej, który wraz z pijanym kolegą wybrał się fiatem w niedzielny wieczór na zakupy. Pijanym mężczyznom dalszą jazdę uniemożliwił jeden z klientów sklepu, który zabrał im kluczyki od pojazdu i na miejsce wezwał policyjny patrol. 37-latek za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy.

ź: KPP Łańcut