Strona główna Ciekawostki Enova365 system ERP dla małych firm, czy warto?

Enova365 system ERP dla małych firm, czy warto?

512
0
enova system erp

Czy mała firma powinna inwestować w system ERP? Kiedy warto wdrożyć taki system i czy enova365 to dobre rozwiązanie dla drobnych przedsiębiorców? Dowiedz się więcej o oprogramowaniu ERP i podejmuj rozsądną decyzję.

enova365 dla małej firmy

enova365 to nowoczesny i w pełni funkcjonalny system ERP przeznaczony dla firm o różnej wielkości. Z tego systemu z powodzeniem mogą korzystać nawet małe firmy (z definicji zatrudniające mniej niż 50 pracowników). Utarło się przekonanie, że mała firma nie potrzebuje nowoczesnych rozwiązań, bo jest sobie w stanie poradzić ze wszystkim w ramach własnych zasobów, ale przecież każda mała firma chce się kiedyś stać dużą firmą, a to wymaga działania perspektywicznego. System ERP może pomóc firmie wejść na nowy, znacznie lepszy poziom działania i w tym samym czasie, i z podobnymi zasobami produkować oraz sprzedawać znacznie więcej. Dzięki oprogramowaniu ERP przedsiębiorstwo może dosłownie zwiększyć swoje „moce przerobowe” bez konieczności dużych nakładów finansowych na rozbudowę struktur. Taki efekt pomaga osiągnąć między innymi system ERP enova365. (więcej informacji o enova tu https://www.aprosystem.pl/enova-cennik-licencji-oraz-modulow-aprosysyem/)

Możliwości systemu enova365

enova365 jest oprogramowaniem dostępnym w różnych wariantach, ale na potrzeby tego wpisu skupimy się głównie na wariancie dedykowanym małym firmom. System Enova365 w małych firmach znajdzie zastosowanie w wielu różnych aspektach działalności.

  • Finanse i księgowość firmy to jedna z najważniejszych funkcjonalności systemu enova365. Dzięki oprogramowaniu można łatwo prowadzić pełną księgowość firmy i kontrolować przychody oraz wydatki. Oprogramowanie ERP enova365 pozwala dowiedzieć się, ile tak naprawdę wydaje i zarabia firma, a także lepiej kontrolować wydatki i prognozować przychody w celu podejmowania korzystnych decyzji.
  • Kontrola projektów i usprawnienie przepływu informacji to jedne z kluczowych aspektów działania systemu enova365. Poprawa stopnia komunikacji między pracownikami oraz konkretny rozdział zadań pozwalają oszczędzić czas, a przy tym osiągać konkretne cele zgodnie z przyjętymi założeniami. enova365 pozwala też oceniać efektywność pracowników i analizować wyniki pracy.
  • Zarządzanie kadrami i płacami w tym prowadzenie kartotek pracowników, rejestrowanie czasu pracy oraz obsługa umów i ewidencjonowanie delegacji to jedne z ważniejszych funkcjonalności, jakie gwarantuje system enova365.

Największe zalety enova365

System ERP enova365 jest przede wszystkim bardzo nowoczesny i dostosowany do potrzeb współczesnego biznesu. Mimo wysokiego stopnia zaawansowania to oprogramowanie jest jednak bardzo intuicyjne. Łatwość obsługi enova365 sprawia, że proces wdrażania pracowników w działanie oparte na systemie jest stosunkowo krótkie, a korzystanie z poszczególnych modułów nie stanowi większego wyzwania. Twórcy systemu zadbali o to, by był on przyjazny dla użytkowników, a dodatkowo mobilny. Oprogramowanie enova365 może być obsługiwane z poziomu różnych urządzeń – zarówno komputerów stacjonarnych, jak i laptopów, tabletów czy smartfonów. Ta zaleta zostanie doceniona przede wszystkim przez specjalistów działających w terenie, np. przedstawicieli handlowych i menadżerów.

enova365 jest ponadto systemem całkowicie zgodnym z obowiązującymi przepisami prawa, w tym z płatnościami w ramach Split Payment, jednolitymi plikami kontrolnymi JPK i RODO. Ogromną zaletą tego oprogramowania jest też elastyczność – Enova365 może być dokładnie dopasowany do potrzeb konkretnej firmy i profilu jej działalności. System jest modułowy i skalowalny, dzięki czemu można go rozbudowywać o potrzebne funkcje w miarę rozwoju działalności.

System enova365 pozwala oszczędzać

Firmy, które wdrożyły system ERP enova365, notują znaczne oszczędności. Optymalizacja poszczególnych procesów pozwala lepiej wykorzystać czas, komponenty i inne zasoby przedsiębiorstwa. Z reguły oszczędności można poczynić w 4 zasadniczych obszarach związanych z produkcją – w kosztach dostaw i magazynowania oraz wydatkach związanych z procesem analitycznym i decyzyjnym. Po wdrożeniu systemu ERP proces produkcji może zostać skrócony, zasoby osobowe potrzebne do generowania zestawień ograniczone, a koszty składowania produktów i surowców oraz koszty dostaw znacznie ograniczone. W przypadku małej firmy nawet niewielkie comiesięczne oszczędności pozwalają na większą niezależność finansową i planowanie kolejnych inwestycji.

Wdrożenie systemu ERP enova365 to jeden z lepszych kroków, jaki może wykonać mała firma. Koszt wdrożenia oprogramowania w przedsiębiorstwie o niewielkich strukturach nie jest wysoki, a wydatek szybko się zwraca. Pamiętaj, że firma nigdy nie jest za mała, by wdrożyć ERP, w końcu w biznesie jest jak w życiu – sky is the limit.