Strona główna Wiadomości DOZÓR DLA SPRAWCÓW PRZEMOCY

DOZÓR DLA SPRAWCÓW PRZEMOCY

146
0

Na wniosek policjantów Sąd Rejonowy w Łańcucie zastosował wczoraj dozór policyjny dla 32-letniego mieszkańca Pogwizdowa oraz 18-latka z Łańcuta. Wobec obu mężczyzn toczy się postępowanie o znęcenie nad rodziną.

W Boże Narodzenie łańcuccy policjanci dwukrotnie byli wzywania na interwencję w związku z przemocą domową. Tuż po godz. 14, zdenerwowany mieszkaniec Łańcuta powiadomił o awanturze wywołanej przez jego 18-letniego syna. Według przekazanych informacji, młody mężczyzna wyzywał oraz popychał swoich rodziców.

Policjanci potwierdzili zgłoszenie. 18-latek został zatrzymany. Policjanci ustalili, że przemoc fizyczną i psychiczną wobec swoich rodziców stosuje od lipca. Młody mężczyzna wszczyna awantury, w trakcie których wyzywa i poniża swoich rodziców, zakłóca im spoczynek nocny, grozi pobiciem. Często dochodzi również do rękoczynów. Na wniosek policjantów Sąd Rejonowy w Łańcucie zastosował wobec 18-latka dozór policyjny.

Bożonarodzeniową noc w policyjnym areszcie spędził również 32-letni mieszkaniec Pogwizdowa. Tuż po godz. 21 do łańcuckiej komendy zadzwoniła mieszkanka gminy Czarna prosząc o pomoc. Według przekazanych informacji, nietrzeźwy mąż grozi jej śmiercią i wyrzuca z domu wraz z dziećmi.

Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali pijanego i agresywnego 32-latka. Jak ustalili łańcuccy policjanci, nie był to pierwszy przypadek przemocy domowej w tej rodzinie. Mężczyzna od dłuższego czasu nadużywa alkoholu, wszczyna awantury, znęca się fizycznie i psychicznie nad żoną oraz jej małoletnią córką.

Wobec 32-letniego mieszkańca Pogwizdowa toczy się postępowanie z art. 207 kk o znęcanie się nad rodziną. Wczoraj, na wniosek policjantów Sąd Rejonowy w Łańcucie zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny połączony z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych oraz nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania.

Obu mężczyznom za znęcanie się nad rodziną grozi kara do lat 5 pozbawienia wolności.