Strona główna Wiadomości Złamał żonie rękę, pobił i groził podpaleniem. Jest areszt dla 37-latka

Złamał żonie rękę, pobił i groził podpaleniem. Jest areszt dla 37-latka

209
0

Prokuratura Rejonowa w Łańcucie prowadzi postępowanie przeciwko 37 letniemu Wojciechowi B. mieszkańcowi gminy Łańcut podejrzanemu o kierowanie do swej żony gróźb karalnych pozbawienia życia oraz spowodowania kalectwa. Sąd Rejonowy w Łańcucie zastosował wobec Wojciecha B. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Jak podała Prokuratura Okręgowa w komunikacie prasowym:

Do pierwszego zdarzenia z udziałem Wojciecha B. doszło w dniu 30 grudnia 2021 roku, w związku ze zgłoszeniem jego 30 letniej żony, Joanny B. Zgłoszenie dotyczyło wypowiadania pod jej adresem gróźb karalnych. Z uwagi na fakt, iż Wojciech B. podczas interwencji funkcjonariuszy Policji był pod wpływem alkoholu został zatrzymany i osadzony w PDOZ Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie. Następnie w dniu 31 grudnia 2021 roku został mu przedstawiony zarzut kierowania gróźb karalnych pozbawienia życia oraz spowodowania kalectwa wobec swojej żony. Wojciech B. przyznał się do zarzucanych mu czynów i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Wobec podejrzanego prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zobowiązał go do stawiennictwa w Komendzie Powiatowej Policji w Łańcucie trzy razy w tygodniu w każdy poniedziałek, środę i sobotę, a który to połączony został z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość nie mniejszą niż 50 metrów.

Następnie w dniu 19 stycznia 2022 roku Joanna B. ponownie zawiadomiła Policję, iż jej mąż Wojciech B. będąc pod wpływem alkoholu groził jej pozbawieniem zdrowia i życia wzbudzając u niej uzasadnioną obawę spełnienia tych gróźb. Ponadto w tym samym dniu w miejscu zamieszkania pokrzywdzonej wymieniony mężczyzna stosował wobec niej przemoc fizyczną poprzez uderzanie ją pięściami w twarz i okolicę głowy oraz ściskania palców u dłoni, w wyniku czego pokrzywdzona doznała obrażeń ciała w postaci powierzchownego urazu głowy oraz złamania 4 (czwartej) kości śródręcza lewego z przemieszczeniem, którym to zachowaniem naruszył czynności narządów ciała pokrzywdzonej na okres dłuższy niż 7 dni. Zachowanie to miało na celu uniemożliwienie pokrzywdzonej zawiadomienia organów Policji o przedmiotowym zdarzeniu. Jak wynika z treści przesłuchania pokrzywdzonej, w tym samym czasie i miejscu Wojciech B. oblał ją benzyną po czym kierował w jej stronę zapaloną zapalniczkę i groził jej, że ją podpali. Jak zeznała pokrzywdzona, wykorzystała moment nieuwagi mężczyzny i zdołała uciec, po czym wezwała funkcjonariuszy policji na interwencję.

Za zarzucane podejrzanemu Wojciechowi B. przestępstwa grozi kara łączna do 9 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułNowy samochód ratowniczo-gaśniczy w KP PSP w Łańcucie
Następny artykułWypadek na Sikorskiego. 17-latek w szpitalu