Strona główna Wiadomości W niedzielę w Łańcucie pierwsza przysięga wojskowa w 2023 r.

W niedzielę w Łańcucie pierwsza przysięga wojskowa w 2023 r.

181
0

29 stycznia br. żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” złożą przysięgę wojskową. Uroczystość będzie finałem szkolenia podstawowego tzw. „szesnastki”, piątej edycji „Ferii z WOT”.

Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w niedzielę 29 stycznia 2023 r. o godzinie 10:00 w Parku Wewnętrznym – Muzeum w Łańcucie, złożą pierwszą w tym roku przysięgę wojskową. Słowa roty przysięgi wypowiedzą ochotnicy, którzy przed ponad dwoma tygodniami powołani zostali w szeregi 3 Podkarpackiej Brygady OT i ukończyli 16- dniowe dniowe szkolenie podstawowe. Po przysiędze wszyscy żołnierze zostaną skierowani do etatowych batalionów w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu i Sanoku.

Przysięga wojskowa jest jednym z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w życiu każdego żołnierza. Jest to akt ślubowania będący jednocześnie wyrazem najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i Narodu Polskiego. Będzie to bardzo ważny czas zarówno dla ślubujących, jak i ich rodzin oraz najbliższych.

Niech żołnierze, którzy złożą w najbliższy weekend przysięgę będą świadomi tej odpowiedzialności, która przypada im w udziale. Niech pamiętają, jaki skarb oddaje im Naród w opiekę. Skarbem tym jest Niepodległość, Całość i Wolność Polski.

Poprzedni artykułW czwartek pogrzeb śp. ks. Mieczysława Sondeja
Następny artykułZawodnicy Sokoła polecieli samolotem do Szczecina