Strona główna Miasto Łańcut Uwaga na domokrążców!

Uwaga na domokrążców!

151
0

Policjanci z Łańcuta poszukują sprawców kradzieży pieniędzy, do której doszło wczoraj na terenie Łańcuta. Nieznana starszemu domownikowi kobieta pod pretekstem sprzedaży koców weszła do domu. Po jej wizycie mężczyzna stwierdził utratę ponad tysiąca złotych.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu w Łańcucie. Do domu zamieszkiwanego przez starszego mężczyznę weszła kobieta sprzedające koce. W tym czasie senior przebywał w kuchni. Rzekoma sprzedawczyni stanęła w drzwiach i szerokim ubraniem oraz proponowanym towarem zasłoniła wyjście z pomieszczenia. Kobieta dopiero po dłużej chwili i wielokrotnych prośbach starszego mężczyzny opuściła posesję. Po jej wyjściu okazało się, że z innego pokoju zostały skradzione schowane tam pieniądze. 
Policja ostrzega przed wpuszczaniem do domów nieznanych osób. Pamiętajmy również, aby zamykać na zamek drzwi wejściowe, nawet gdy w tym czasie przebywamy w domu czy mieszkaniu. Potencjalni sprawcy wykorzystują różne sposoby i preteksty, aby dostać się do środka lokalu. Często jeden ze sprawców robi dużo zamieszania i odwraca naszą uwagę. Wtedy kradzieży dokonuje czekający nieopodal wspólnik.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co intencji odwiedzających nas nieznanych osób należy jak najszybciej powiadomić Policję dzwoniąc pod numer 112.