Strona główna Wiadomości TRZYMIESIĘCZNY ARESZT DLA SPRAWCY PRZEMOCY DOMOWEJ

TRZYMIESIĘCZNY ARESZT DLA SPRAWCY PRZEMOCY DOMOWEJ

175
0

Policjanci zatrzymali 55-letniego mieszkańca gminy Łańcut, który odkręcił gaz i groził rodzinie wysadzeniem domu. Wczoraj, wobec mężczyzny Sąd Rejonowy w Łańcucie zastosował tymczasowy areszt.

W ubiegły piątek policjanci zostali wezwani na interwencję w związku z przemocą domową. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali agresywnego 55-letniego mieszkańca gminy Łańcut. Mężczyzna wszczął awanturę, w trakcie której wyzywał i groził domownikom. W pewnym momencie, paląc papierosa, odkręcił gaz i odgrażał się wysadzeniem domu. 55-latek był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 2 promile alkoholu.

Jak ustalili łańcuccy policjanci, nie był to pierwszy przypadek przemocy domowej w tej rodzinie. Mężczyzna od dłuższego czasu nadużywa alkoholu i znęca się nad najbliższą rodziną. Pomimo zatrzymania, 55-latek, wielokrotnie powtarzał, że jak tylko wyjdzie spełni swoje groźby i wszystkich wysadzi. Policjanci wystąpili do Prokuratury Rejonowej w Łańcucie o tymczasowy areszt. Prokurator zgodził się z opinią funkcjonariuszy i skierował wniosek do sądu, który zastosował wobec mężczyzny areszt na okres trzech miesięcy.