Strona główna Gmina Łańcut Stadion w Soninie będzie miał krytą trybunę

Stadion w Soninie będzie miał krytą trybunę

180
0

Dzisiaj przedstawiciele Zarządu LKS Sawa Sonina podpisali umowę z wykonawcą na budowę trybun przy stadionie. Inwestycja w całości będzie finansowana ze środków Unii Europejskiej, a jej realizacja jest możliwa dzięki pomocy jaką klub otrzymał ze strony Gminy Łańcut- poinformował wójt gminy Łańcut Jakub Czarnota.

Koszt inwestycji wyniesie 225 tys. zł i jest możliwy dzięki dofinansowaniu jakie klub otrzymał z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Gmina nie tylko pomogła klubowi w pozyskaniu środków, ale również wesprze Sawę w trakcie realizacji inwestycji Klub otrzyma od nas wsparcie w formie pożyczki, co jest niezbędne by po zakończeniu prac rozliczyć się z wykonawcą, a następnie wystąpić o refundację w Urzędzie Marszałkowskim. W tym celu już w 2020 r. wspólnie z radnymi przyjęliśmy regulacje umożliwiające organizacjom pozarządowym staranie się o środki zewnętrzne- podał Czarnota.

Zakres zadania obejmuje utwardzenie terenu bezpośrednio przy obiekcie tj. chodników stanowiących dojście do trybun, a wcześniej roboty rozbiórkowe, w zakresie których zostaną m.in. zdemontowane istniejące ławki, wycięte drzewa zlokalizowane w miejscu planowanej budowy.

Nowe trybuny o wymiarach ok. 15m x 4m, stanowiące powierzchnię ok. 60 m2 będą zadaszone. Pomieszczą 102 osoby. Konstrukcja trybun będzie stalowa z plastikowymi siedziskami z oparciem i zadaszeniem z poliwęglanu komorowego. Bezpośrednio pod trybunami zaprojektowano powierzchnię betonową. Utwardzenie terenu zaprojektowano jako dojście do obiektu, przy trybunach od strony schodów wejściowych na trybuny oraz z boku obiektu z przeznaczeniem dla osób z niepełnosprawnościami poruszających się na wózkach inwalidzkich (szerokość 2 m) o łącznej powierzchni ok. 75,00 m2 z kostki betonowej wibroprasowanej. W ramach prac zostanie również wykonane ogrodzenie wewnętrzne trybun od płyty boiska o długości ok. 18 m2. Wykonawca – Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy „MAZUR” z Kosiny, na dostawę i instalację nowych trybun ma czas do 20 grudnia br.