Strona główna Wiadomości Są wyniki sekcji zwłok 66-latka z Markowej

Są wyniki sekcji zwłok 66-latka z Markowej

42
0

Prokuratura Rejonowa w Łańcucie prowadzi śledztwo ws. nieumyślnego spowodowania śmierci 66-letniego mieszkańca Markowej k. Łańcuta. Mężczyzna zmarł podczas interwencji policji.

Do zdarzenia doszło końcem stycznia. Jak relacjonują świadkowie, 66-latek spożywał alkohol w miejscu publicznym, w obrębie sklepu. Policjanci przejeżdżający przez Markową obok sklepu w czasie, gdy 66-latek oraz jego kolega spożywali alkohol, podjęli interwencję wobec mężczyzny.

Andrzej T. został zatrzymany i doprowadzony do radiowozu przez policjantów po tym, jak próbował uniknąć odpowiedzialności i zbiec z miejsca, gdzie pił alkohol. Policjanci zdecydowali o przewiezieniu zatrzymanego na komendę. Ten w pewnej chwili źle się poczuł i zasłabł. Mimo pomocy, jego życia nie udało się uratować.

Policja przedstawiła oficjalne stanowisko w tej sprawie:

W środę policjanci interweniowali wobec 66-letniego mieszkańca Markowej. W czasie prowadzonych czynności mężczyzna źle się poczuł i stracił przytomność. Pomimo prowadzonej resuscytacji życia 66-latka nie udało się uratować. Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem prokuratury– przekazał podkom. Wojciech Gruca, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie.

Prokuratura podała, że:

Są już dostępne wstępne wyniki sekcji zwłok 66-latka. Według nich przyczyną zgonu była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa. Zleciliśmy dodatkowe badania histopatologiczne, aby mieć pełną i precyzyjną odpowiedź, co do tej sprawy. Trzeba będzie na nie poczekać około dwóch miesięcy – informuje prokurator Arkadiusz Jarosz z-ca prokuratora okręgowego w Rzeszowie. – Na razie brak jest podstaw do stwierdzenia jakoby do śmierci zatrzymanego miałaby przyczynić się interwencja policji.

Poprzedni artykułOferta Reklamowa na Wybory Samorządowe 2024
Następny artykułKrzysztof Korab trenerem roku na Podkarpaciu