Strona główna Wiadomości NISKIE TEMPERATURY – NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI

NISKIE TEMPERATURY – NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI

122
0

Niskie temperatury, to wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Od początku roku, na terenie kraju, policjanci odnotowali 15 przypadków zgonów w wyniku wychłodzenia. Nie bądźmy obojętni. Aby uratować komuś życie wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 997 lub 112.

Łańcuccy policjanci, w trakcie codziennej służby, sprawdzają parki, skwery, zarośla, miejsca rzadko uczęszczane, opuszczone budynki, czy ogródki działkowe. Funkcjonariusze starają się docierać wszędzie tam, gdzie mogą przebywać osoby bezbronne wobec zimna. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe.

Policja apeluje również o reagowanie i informowanie służb porządkowych, o każdym przypadku ujawnienia osoby narażonej na wychłodzenie. W poniedziałek wieczorem taką informację, od mieszkańca Łańcuta, otrzymał oficer dyżurny. Według zgłoszenia pod jednym z kiosków leżał nietrzeźwy mężczyzna. Okazał się nim 45-latek, który ze względu na stan upojenia alkoholowego sam nie był w stanie dojść do domu. Dzięki otrzymanemu zgłoszeniu mężczyzna trafił pod opiekę rodziny.

Policja po raz kolejny przypomina i apeluje o zgłaszanie wszelkich informacji o osobach, które znajdują się w sytuacjach zagrażających ich życiu. Jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka, nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na Policję lub numer alarmowy 112. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie.

 

Poprzedni artykułZASNĄŁ ZA KIEROWNICĄ
Następny artykułWIELKI CHARYTATYWNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ