Strona główna Miasto Łańcut Historyczna wygrana. Stal Łańcut zdobywa Okręgowy Puchar Polski

Historyczna wygrana. Stal Łańcut zdobywa Okręgowy Puchar Polski [foto, video]

179
0

SPEC Stal Łańcut po raz pierwszy w historii wygrała Okręgowy Puchar Polski. Podopieczni Krzysztofa Koraba w rozgrywanym w Łańcucie finale rzeszowskiego podokręgu PZPN pokonali trzecioligową Wisłokę Dębica 3:1.

Mecz świetnie ułożył się dla biało-niebieskich, którzy już w 4 minucie spotkania objęli prowadzenie po pięknej bramce z główki Bartłomieja Makowskiego.

Gospodarze nie pozostawiali zbyt wiele miejsca faworyzowanym gościom, a do przerwy mogli prowadzić nawet dwiema bramkami, jednak w dobrej sytuacji Patryk Róg trafił w słupek.

Po przerwie kolejna zasłużona bramka dla Stali wpadła w 57 minucie. Rzut karny pewnie wykorzystał Konrad Buć.

Wisłoka odpowiedziała również z rzutu karnego. Pewnym egzekutorem jedenastki w 68 minucie meczu okazał się Błażej Radwanek. Dobrze dysponowana Stal nie dała jednak biało-zielonym nadziei. Minutę po straconej bramce łańcucianie odpowiedzieli kolejną bramką Bucia.

Zwycięstwo okazało się faktem. Warto nadmienić, że mimo niesprzyjającej aury mecz oglądało blisko 800 widzów, w tym ok. 150 fanów Wisłoki.