SPEC Stal Łańcut z wygraną w Przemyślu [foto]

0

25 maja SPEC Stal Łańcut rozegrała wyjazdowy mecz z Polonią Przemyśl. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Stali. Bramki dla stali strzelił w 55 i 72 minucie Patryk Róg. W doliczonym czasie gry padła bramka Polonii.

Skład Stali:

Od lidera tabeli, Pogoni-Sokoła Lubaczów Łańcut dzieli już tylko jedno oczko.

SPEC Stal Łańcut wciąż walczy o awans

0

Już jutro w Przemyślu łańcucka Stal pod wodzą Krzysztofa Koraba zawalczy o kolejne punkty, przybliżające do awansu do III ligi. SPEC Stal Łańcut zagra ze spadkowiczem, Polonią Przemyśl. Start spotkania o 16:00.

Po 29. kolejkach łańcucianie zajmują drugie miejsce w tabeli, z dorobkiem 61 punktów. Lider z Lubaczowa ma jedno wygrane spotkanie więcej.

Także jutro w Lubaczowie odbędzie się mecz Pogoni z Sokołem Kamień. Drużyna z Łańcuta na pewno będzie śledzić wynik rywala. Kamień w tej rundzie wyjątkowo zaskakuje. Beniaminek spod Rzeszowa zajmuje szóstą pozycję w ligowej tabeli.

Najbliższy domowy mecz Stali 1 czerwca. Biało-niebiescy podejmą Wisłok Wiśniową.

Niebawem 43. Powiatowy Rajd Rowerowy

0

Starosta Łańcucki, Wójt Gminy Rakszawa i Wójt Gminy Żołynia zapraszają na 43. Powiatowy Rajd Rowerowy Żołynia-Rakszawa-Brzóza Królewska w 80. rocznicę desantu cichociemnych w Żołyni oraz materiałowych zrzutów lotniczych dla żołnierzy Armii Krajowej. Rozpoczęcie w sobotę 1 czerwca 2024 r. Rynek w Żołyni.

PROGRAM:
9.00 – Żołynia – zbiórka na Rynku
9.30 – Żołynia – Miejsce upamiętnienia desantu powietrznego cichociemnych oraz przeprowadzenia lotniczych zrzutów materiałowych – placówka odbiorcza Armii Krajowej o kryptonimie „Paszkot 2”
10.45 – Rakszawa – Prywatne Muzeum Pojazdów Militarnych i Zabytkowych Bogdana Maczugi
12.45 – Brzóza Królewska – przy kościele św. Jana Chrzciciela upamiętnienie Katarzyny i Sebastiana Kazaków zrealizowane przez Instytut Pileckiego w ramach programu „Zawołani po imieniu”
13.00 – Brzóza Królewska – Zespół Szkół im. Jana Pawła II (rozdanie nagród, gorący posiłek i zakończenie rajdu)

  Uczestnictwo w formie imiennego wykazu prosimy zgłaszać w terminie do 29 maja br. na e-mail: srodowisko@powiatlancut.pl pod numer tel. 17 225 6964 lub w Starostwie Powiatowym w Łańcucie ul. Mickiewicza 8 pok. nr 4 piętro budynku D Opłatę z tytułu uczestnictwa 10 zł od osoby na ubezpieczenie można uiścić podczas rejestracji Uwaga: uczestnicy niepełnoletni powinni jechać pod opieką osoby dorosłej. Długość trasy około 40 km, w tym 10 km drogą szutrową. W przypadku niekorzystnej pogody rajd może zostać odwołany.

Przerwa w dostawie wody w mieście. Sprawdź gdzie

0

Łańcucki Zakład Komunalny informuje:

W związku z modernizacją sieci wodociągowej, połączonej z magistralą w rejonie ul. Grunwaldzkiej, związanej z budową tunelu pod torami, w dniu 23 maja 2024r. w godzinach od 23:00 do godziny 5:00 dnia 24 maja 2024r. nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców następujących osiedli miasta Łańcuta:

Osiedle Wschód:

Asnyka, Boczna Kasprowicza, Broniewskiego, Chopina, Chrobrego, Fredry, Gałczyńskiego, Graniczna, Grottgera, Harcerska, Hrabska, Jagiellońska, Kasprowicza, Kazimierza Wielkiego, Kołłątaja, Komisji Edukacji Narodowej, Kościuszki, Kralczyńskiego, Krasińskiego, Kruczkowskiego, Lipowa, Łowiecka, Marii Curie – Skłodowskiej, Modrzewiowa, Moniuszki, Obrońców Pokoju, Ogrodowa, Orkana, Partyzantów, Os. Partyzantów, Piekarska, Pod Bażantarnią, Podzamcze, Powstania Styczniowego, Prusa, Przybosia, Reja, Sikorskiego, Os. Sikorskiego, Składowa, Solskiego, Sowińskiego, Staszica, Sybiraków, Szenwalda, Szkolna, Wiosny Ludów, Wojska Polskiego, Zajazdowa, Zamknięta, Zielona, Zubrzyckiego.

Osiedle Śródmieście:

Bohaterów, Cetnarskiego, Danielewicza, Dolniańska, Dominikańska, Duhla, Farna, Grunwaldzka, Jana Pawła II, Os. Jana Pawła II, Kilińskiego, Kolejowa, Konopnickiej, Kowalska, Kozieji, Królowej Elżbiety, Os. Królowej Elżbiety, Krótka, Łukaszewicza, Łysa Góra, Matejki, Ottona z Pilczy, Plac Sobieskiego, Podwale, Os. Podwale, Polna.

Rejtana, Rodziewiczówny, Rynek, Rzeźnicza, Sienkiewicza, Słowackiego, Wałowa, Wincentego Pola, Witka, Wyspiańskiego, Wyszyńskiego, Os. Wyszyńskiego, Zamkowa, Zeha, Żeromskiego.

Osiedle Przedmieście:

10 Pułku Strzelców Konnych, 29 Listopada, Batalionów Chłopskich, Batorego, Głowackiego, Kraszewskiego, Piłsudskiego, Skotnik, 3-go Maja, Osiedle 3-go Maja, Sokoła, Mickiewicza, Żardeckiego.

W przypadku braku wody na ulicy nie wymienionej powyżej, będzie również to związane z powyższymi pracami. W celi zminimalizowania utrudnień w dostawie wody dla mieszkańców, prace będą wykonywane w godzinach nocnych. Powyższe prace będzie wykonywała firma zewnętrzna, pod naszym nadzorem.

Za utrudnienia przepraszamy swoich odbiorców.

Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza na ułański pokaz turniejowy

0

W niedzielę i poniedziałek 26 i 27 maja oraz 9 i 10 czerwca Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza do dawnej Ujeżdżalni na dwa dwudniowe pokazy turniejowe z opowieścią na temat rzędu kawaleryjskiego, konkursem oraz turniejem z użyciem ułańskiego konia ćwiczebnego.

Turniej zostanie przeprowadzony przez rekonstruktorów ze Stowarzyszenia Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji im. 20 Pułku Ułanów. Uczestnicy będą mogli zobaczyć symulator ˗ konia ćwiczebnego z siodłem kawaleryjskim, wzór 1936 oraz historyczne mundury ułańskie. 

Konie ćwiczebne używane były w polskiej kawalerii do r. 1939, a turniej nawiązuje do historycznego związku Muzeum-Zamek z 10 Pułkiem Strzelców Konnych, stacjonującym w Łańcucie.

Cena biletu: 2 zł (normalny) oraz 1 zł (ulgowy) będą dostępne na ekspozycji w dniu wydarzenia.

Wydarzenie w każdym dniu potrwa od godz. 10.00 do 14.00.

72-latek zgubił pieniądze. Uczciwy znalazca oddał je na policję

0

Godną naśladowania postawą wykazał się 61-letni mieszkaniec Rakszawy. Mężczyzna znalazł torbę z pieniędzmi i dokumentami i przekazał ją łańcuckim policjantom. Mundurowi dotarli do właściciela. 72-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego odzyskał dorobek swojego życia.

W sobotę, do łańcuckiej komendy zgłosił się 61-letni mieszkaniec Rakszawy. Mężczyzna, na placu targowym w Przeworsku, znalazł torbę z metalowym pojemnikiem. W środku znajdowało się kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz dokumenty notarialne. 61-letni znalazca, nie mogąc odnaleźć właściciela, przywiózł ją do łańcuckiej komendy i przekazał policjantom.

Funkcjonariusze dotarli do właściciela. Okazał się nim 72-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego. Mężczyzna odzyskał oszczędności swojego życia. Senior nie krył wzruszenia i wdzięczności dla uczciwego znalazcy.

Do podziękowań dla 61-letniego mieszkańca Rakszawy dołączają się również łańcuccy policjanci.

Pamiętajmy, że znaleziony przedmiot należy zwrócić prawowitemu właścicielowi. Jeśli nie jest to możliwe należy zgłosić ten fakt Policji albo przekazać do biura rzeczy znalezionych. W powiecie łańcuckim prowadzone jest ono przez Wydział Administracyjno-Gospodarczy Starostwa Powiatowego w Łańcucie mieszczący się przy ul. Mickiewicza 2 w Łańcucie.

Stutysięczny turysta w Muzeum-Zamku w Łańcucie [foto]

0

W piątek 17 maja w Kasach Biletowych Muzeum-Zamku w Łańcucie sprzedano stutysięczny bilet. Zwiedzającymi, którzy kupili bilet o okrągłym numerze, okazali się turyści z Mazowsza. Zwiedzający w towarzystwie dyrektora Muzeum dr. Piotra Szopy nie tylko zwiedzili Zamek, ale również mieli okazję zajrzeć do miejsc na co dzień niedostępnych dla zwiedzających, takich jak np. Gabinet Ordynata, Biblioteka czy Sala pod Zodiakiem.


W ubiegłym roku stutysięczny bilet w Muzeum-Zamek w Łańcucie sprzedano w czerwcu. Muzeum zapowiada, że na dwustutysięcznego turystę również będą czekać zamkowe niespodzianki.

Łańcucki zespół zamkowo-parkowy to kilkanaście ekspozycji. Zamek jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji.

Chciał sprzedać w sieci, został oszukany i stracił 10 tys. zł

0

Łańcuccy policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność podczas internetowych sprzedaży. Coraz częściej ofiarą oszustów padają osoby, które same wystawiły towar do sprzedaży i kliknęły w link przesłany przez potencjalnego kupca. W taki sposób mieszkaniec naszego powiatu stracił prawie 10 tys. złotych.

Wczoraj do łańcuckiej komendy zgłosił się 42-latek, który stracił pieniądze podczas próby internetowej transakcji. Pokrzywdzony wystawił towar do sprzedaży na jednym z portali ogłoszeniowych. Już po kilku minutach pojawił się potencjalny „kupiec”. Oszust wysłał w wiadomości link, który po kliknięciu przekierował sprzedającego na fałszywą stronę bankowości elektronicznej. Tam, na konto swojego banku, zalogował się 42-latek.

Po chwili z pokrzywdzonym skontaktował się mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik banku. Poinformował o błędzie w transakcji i konieczności zwrotu nieprawidłowo pobranych z konta kupującego pieniędzy. Podczas telefonicznej rozmowy, przekonał pokrzywdzonego do oddania nadpłaty w formie wygenerowania kodów BLIK. 42-latek wykonał polecania oszusta i zatwierdził przychodzące kody. To wystarczyło, aby z konta pokrzywdzonego przestępcy wyprowadzili prawie 10 tys. zł. 

To już kolejny przypadek, kiedy ofiarą oszustów padają osoby chcące sprzedać swoje rzeczy w internecie. Przestępcy coraz częściej wykorzystują fałszywe strony portali aukcyjnych, bankowości internetowej, operatorów płatności, czy firm kurierskich, aby uzyskać dostęp do naszego konta. Dlatego pamiętajmy, aby zawsze weryfikować adres strony, z której wykonujemy płatności elektroniczne.

Apelujemy by nie podawać danych do kont bankowych czy kart płatniczych na stronach internetowych podsyłanych w linkach z niepotwierdzonego źródła.