Strona główna Gmina Żołynia Jest areszt dla 55-latka, który znęcał się nad rodziną

Jest areszt dla 55-latka, który znęcał się nad rodziną

66
0

Zjawisko przemocy domowej jest jednym z podstawowych zagrożeń dla rodziny. Sprawca, wykorzystując przewagę siły, działa przeciwko innym domownikom, naruszając ich prawa i dobra osobiste, powodując cierpienie i szkody. Bardzo często świadkami, a także ofiarami, są dzieci. Aby zapobiec kolejnym aktom przemocy domowej koniczne jest izolowanie sprawców od ich ofiar.

W ubiegłą sobotę, policjanci interweniowali wobec 55-letniego mieszkaniec gminy Żołynia. Nietrzeźwy mężczyzna wszczął w domu awanturę, w trakcie której groził śmiercią domownikom. Agresywny męzczyzna został zatrzymany przez policjantów i trafił do policyjnego aresztu. 

Jak ustalili funkcjonariusze, nie był to pierwszy przypadek przemocy domowej w tej rodzinie. 55-latek od dłuższego czasu nadużywał alkoholu i znęca się nad członkami swojej najbliższej rodziny. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy policjanci przekazali prokuratorowi, który na jego podstawie skierował do sądu wniosek o tymczasowy areszt. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. 

Do aresztu trafił również 47-letni letni mieszkaniec gminy Czarna. Mężczyzna od dłuższego czasu stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej żony. Teraz najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 

Policja apeluje o zgłaszanie każdego przypadku przemocy domowej. Pamiętajmy, że aktualnie obowiązujące przepisy prawa pozwalają skutecznie chronić ofiary takiej przemocy. Dzięki stosowaniu środków zapobiegawczych, już na etapie postępowania przygotowawczego, udaje się zatrzymać spiralę przemocy, a sprawcy nie czują się bezkarni.

Pomoc możemy uzyskać nie tylko od funkcjonariuszy Policji, ale również w instytucjach i organizacjach udzielających pomocy osobom dotkniętym przemocą domową, w tym prowadzących oddziaływania korekcyjno-edukacyjne dla osób stosujących przemoc w rodzinie. 

Poprzedni artykułPrzed nami świąteczny weekend w Muzuem-Zamek w Łańcucie
Następny artykułW sobotę w Łańcucie po raz trzeci pojawi się Świąteczne Miasteczko