Muszla koncertowa w Kosinie już otwarta [FOTO]

Muszla koncertowa w Kosinie już oficjalnie otwarta.

Narodowe Czytanie oraz koncert były wydarzeniami towarzyszącymi otwarciu tego obiektu.

“Gmina Łańcut doczekała się miejsca, w którym będziemy mogli organizować wiele niezwykłych wydarzeń”- napisał na swojej stronie wójt Jakub Czarnota, podsumowując wczorajsze wydarzenie.


 

Muszla koncertowa oficjalnie otwarta. 👍 Narodowe Czytanie oraz koncert były wydarzeniami towarzyszącymi otwarciu tego…

Opublikowany przez Jakuba Czarnotę wójta gminego Łańcuta Piątek, 3 września 2021

Już dziś w Kosinie otwarcie nowej muszli koncertowej

W piątek w Kosinie odbędzie się uroczyste otwarcie nowej muszli koncertowej, zlokalizowanej w Parku pod Dębem.

Na wydarzenie zaprasza wójt gminy Łańcut, Jakub Czarnota oraz Centrum Kultury Gminy Łańcut.

Podczas uroczystego otwarcia obiektu odbędzie się też tegoroczna edycja X Narodowego Czytania. W tym roku utworem biorącym udział w akcji jest “Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Podczas uroczystości, która rozpocznie się o godzinie 19:00 odbędzie się także muzyczna uczta w wykonaniu Magdaleny Bukały i Weroniki Wierzbińskiej.

Już w sobotę na łańcuckich plantach Retro Potańcówka

W sobotę 21 sierpnia Miasto Łańcut organizuje na plantach Potańcówkę Retro. Fani muzyki lat ’60, ’70 i ’80 będą mogli potańczyć pod gołym niebem w środku miasta.

W ogłoszeniu na stronie miasta czytamy:

Potańcówka Retro w stylu lat 60, 70 i 80 odbędzie się już w tę sobotę (21.08.) o godzinie 20:00 na naszych łańcuckich Plantach, czyli w zielonym sercu naszego miasta
Nie zabraknie
leżaków,
lemoniady,
czegoś pysznego do jedzenia,
klimatycznych światełek,
gorącej czekolady i kawy,
 oraz oczywiście świetnej muzyki prosto od DJ-a.
Będzie również niespodzianka od Szkoły Tańca FIRSTstep
Koniecznie dajcie znać swoim znajomym i sprawdźmy ile osób z naszego miasta i okolic pamięta jeszcze jak tańczy się w parach
Wstęp jest oczywiście bezpłatny
*W związku z tym, że potańcówka jest “pod gwiazdami” to w razie niepogody impreza zostanie przełożona na inny termin. Oczywiście damy znać wcześniej.

Za nami Dzień Otwarty w Skansenie w Markowej [GALERIA]

Tradycyjnie już, w pierwszą niedzielę lipca, Skansen w Markowej powitał zwiedzających w ramach Dnia Otwartego.

Zwiedzający mogli zobaczyć nie tylko wystrój wnętrz dawnych domostw, ale też wyginające zawody, spróbować lokalnych potraw oraz zobaczyć występy taneczne i wokalne.

Atrakcją, która cieszyła się powodzeniem była wystawa starych fotografii.

 

60 Festiwal Muzyczny w Łańcucie dobiegł właśnie końca

W Ogrodzie Angielskim przy Miejskim Domu Kultury w Łańcucie odbył się koncert plenerowy „Kochajmy Polskie Piosenki” w wykonaniu Grohman Orchestra, który zakończył jubileuszowy 60. Muzyczny Festiwal w Łańcucie. W koncercie uczestniczyli wicemarszałkowie: Ewa Draus i Piotr Pilch.

Uczestnicy mogli wsłuchać się w utwory Czesława Niemena, Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego, Marka Grechuty, a także zespołów Perfect i Lombard w wykonaniu Jacka Kotlarskiego. Dyrygentem i aranżerem był Krzysztof Herdzin.

Tegoroczny Muzyczny Festiwal w Łańcucie był długo wyczekiwany przez miłośników dobrej muzyki. Na żywo, przed publicznością odbył się on po roku przerwy ze względu na trwającą pandemię koronawirusa. Koncerty odbywały się w dwóch salach: w Sali Balowej Muzeum – Zamku w Łańcucie i w Sali Koncertowej Filharmonii Podkarpackiej. Festiwal zakończył koncert plenerowy.

W programie Festiwalu, który rozpoczął się 20 czerwca w Filharmonii Podkarpackiej, znalazły się liczne koncerty i recitale. Przed  publicznością wystąpili między innymi: Ivo Pogorelich, Zemlinsky Quartet, Liv Migdal, Eglė Staškutė, Marcello di Capua, zespół San Luis Tango oraz Duo fortepianowe Lucas&Arthur Jussen.

źr. podkarpackie.pl