Zablokowana autostrada A4. Pożar naczepy w Dębinie

Służby ratownicze pracują na miejscu pożaru naczepy, do której doszło dziś w nocy tuż przed godz. 3 na autostradzie A4 w miejscowości Dębina. Autostrada w kierunku od Przeworska na Łańcut jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia potrwają kilka godzin.

Dziś w nocy około godz. 3 na autostradzie A4 w Dębinie km 596,9, kierunek Przeworsk-Łańcut zapaliła się naczepa przewożąca meble. Na miejscu pracują strażacy i policjanci. Droga jest całkowicie zablokowana. Organizowane są objazdy na drogę krajową nr 94.

Przyczyny zdarzenia będą wyjaśniane przez Policję.

Pożar palet na składowisku drewna w Dębinie [foto]

Wczoraj po południu w Dębinie strażacy walczyli z ogniem na składowisku drewna. Pożar objął palety do składania drewna. W gaszeniu pożaru udział wzięło kilka jednostek straży pożarnej.

OSP Białobrzegi tak opisało akcję gaśniczą:

🚨 16/2021
Data: 05.05.2021
Miejscowość: Dębina
P: Pożar palet na składowisku drewna
Początek: 17:25
Zakończenie: 19:10
Siły i środki: GCBA GLBM-Rt
Ratowników: 10

Inne: JRG Łańcut,

Ochotnicza Straż Pożarna w Albigowej
OSP Wola Dalsza
Ochotnicza Straż Pożarna w Kosinie
OSP Głuchów
Ochotnicza Straż Pożarna w Korniaktowie Północnym

Policja

Po dotarciu na miejsce pożar był w wysokiej fazie, a na miejscu działały już zastępy z JRG Łańcut. Naszym zadaniem było rozwinięcie linii gaśniczej z rotą w aparatach ODO oraz zasilanie zastępu z Łańcuta.
źr. OSP Białobrzegi, OSP Kosina

Płonie cysterna z paliwem na obwodnicy Leżajska [aktualizacja]

 

Przywiązał psa do hydrantu przy drodze i zostawił. Uratowano zwierzę

Corocznie wraz z nadejściem zimy, łańcuccy policjanci sprawdzają wszystkie sygnały o osobach narażonych na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Na zagrożenie związane z hipotermią narażeni są nie tylko ludzie, ale także nasi czworonożni przyjaciele. Oni także mogą potrzebować naszej pomocy. W piątek schronienie w łańcuckiej komendzie znalazł owczarek niemiecki.