Strona główna Gmina Rakszawa Nie żyje ks. prał. Wiesław Opaliński. Dziś pogrzeb

Nie żyje ks. prał. Wiesław Opaliński. Dziś pogrzeb

125
0

1 października br. zmarł ks. prał. Wiesław Opaliński, emerytowany proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rakszawie. Miał 89 lat.

Dziś w Rakszawie odbęda się uroczystości pogrzebowe zmarłego duchownego.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Rakszawie w środę, 4 października br. Różaniec o godz. 13.30, Msza Święta o 14.00. Po Mszy Świętej ciało śp. ks. prał. Wiesława Opalińskiego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

ks. prał. Wiesław Opaliński ur. 7 lipca 1934 w Jankowcach. Po studiach teologicznych w Przemyślu przyjął święcenia kapłańskie 1 czerwca 1958 r. Pracował jako wikariusz w parafiach: Mrzygłód, Brzóza Królewska, Hyżne, Rakszawa, Świlcza, Jodłówka i Smolarzyny. Następnie, przez 28 lat pełnił funkcję proboszcza parafii Rakszawa. Po przejściu na emeryturę w roku 2005, pozostał na parafii i pomagał w miejscowym duszpasterstwie. Pełnił funkcję dziekana dekanatu żołyńskiego. W 1997 roku przez Jana Pawła II została mianowany Honorowym Kapelanem Ojca Świętego.

Pracował jako wikariusz w parafiach: Mrzygłód, Brzóza Królewska, Hyżne, Rakszawa, Świlcza, Jodłówka i Smolarzyny. Następnie, przez 28 lat pełnił funkcję proboszcza parafii Rakszawa.

Po przejściu na emeryturę w roku 2005, pozostał na parafii i pomagał w miejscowym duszpasterstwie. Pełnił funkcję dziekana dekanatu żołyńskiego. W 1997 roku przez Jana Pawła II została mianowany Honorowym Kapelanem Ojca Świętego.

W 2010 r. został Honorowym Obywatelem Gminy Rakszawa.

Poprzedni artykułŚlubowanie uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie
Następny artykułStraciła prawie 10 tysięcy złotych