Strona główna Wiadomości Weekend na drogach powiatu. Nietrzeźwi kierowcy i wypadki

Weekend na drogach powiatu. Nietrzeźwi kierowcy i wypadki

130
0

Wypadek z udziałem pieszego oraz siedem kolizji to bilans zdarzeń drogowych ostatniego weekendu stycznia. W ciągu ostatnich trzech dni łańcuccy funkcjonariusze zatrzymali również dwóch nietrzeźwych kierowców.

Większość weekendowych zdarzeń zakończyło się tylko na uszkodzonych pojazdach. W jednym przypadku nie obyło się bez przewiezienia do szpitala rannego w wypadku pieszego. Do tego zdarzenia doszło w nocy z soboty na nadzielę na drodze krajowej nr 94 w Kosinie. Jak ustalili policjanci po północy przez jezdnię, poza przejściem dla pieszych, przechodził 36-letni mieszkaniec gminy Łańcut. W tym samym czasie w kierunku Przeworska dostawczym mercedes jechał 46-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego, który samochodem potrącił przechodzącego w niedozwolonym miejscu 36-latka. Rany pieszy trafił do szpitala. Kierujący mercedesem był trzeźwy. 

Nietrzeźwy natomiast okazał się kierowca osobowej hondy, którego w sobotę przed godz. 11 zatrzymali policjanci w Łańcucie. W tym przypadku badanie stanu trzeźwości u 55-letniego mieszkańca Łańcuta wykazało prawie promil alkoholu w jego organizmie. Dobę później funkcjonariusze zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Tym razem w Żołyni 47-letni mieszkaniec województwa lubelskiego jechał motorowerem mając prawie 3 promile alkoholu. Obaj mężczyźnie za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed sądem.