Strona główna Gmina Czarna W Woli Małej autobus wpadł w poślizg. Trzeba było wybić szybę, by...

W Woli Małej autobus wpadł w poślizg. Trzeba było wybić szybę, by wydostać ludzi

257
0

Nocne, intensywne opady śniegu sprawiły, że na drogach powiatu łańcuckiego jest bardzo ślisko. W wielu miejscach na jezdni leży gruba warstwa śniegu. Dlatego apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Nocna śnieżyca sprawiła, że warunki na drogach są niebezpieczne, zarówno dla kierujących, jak i pieszych. W wielu miejscach przejazd jest utrudniony, a na śliskiej nawierzchni bardzo łatwo wpaść w poślizg. Dzisiaj nad ranem do pierwszego takiego zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 877.

Tuż po godz. 7 w miejscowości Wola Mała autobus na oblodzonej drodze zjechał na pobocze i uderzył w barierki. Aby uwolnić kierującego i dwóch pasażerów z zablokowanego pojazdu strażacy musieli wybić szybę. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Niestety utrudnienia występują na wszystkich drogach w powiecie łańcuckim. Dlatego apelujemy o cierpliwość i dostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni. Pamiętajmy, że na śliskiej nawierzchni bardzo łatwo wpaść w poślizg i doprowadzić do kolizji czy wypadku.