Strona główna Gmina Łańcut Rośnie wsparcie dla klubów piłkarskich w gminie Łańcut

Rośnie wsparcie dla klubów piłkarskich w gminie Łańcut

272
0

W roku 2021 wzrośnie dotacja gminy Łańcut na rzecz klubów piłkarskich upowszechniających sport na terenie gminy. To nie jedyna forma wsparcia jaką gwarantuje klubom gmina.

O wzroście dotacji poinformował na swojej stronie w mediach społecznościowych wójt gminy Łańcut Jakub Czarnota.

Na większe środki mogą liczyć zarządy klubów prowadzące drużyny seniorów, młodzieży i dzieci uczestniczące w regularnych rozgrywkach piłkarskich. W gminie Łańcut jest aż osiem takich zespołów: Czarni Kraczkowa, Arka Albigowa, Grom Handzlówka, Orzeł Wysoka, Sawa Sonina, Głuchowianka Głuchów, Dąb Kosina i Szarotka Rogóżno.

Wójt zapewnia, że dotacje nie są jedyną formą wsparcia dla klubów ze strony gminy. Zarządy oraz zawodnicy mogą liczyć na pomoc przy utrzymaniu obiektów, a także współfinansowanie trenerów prowadzących zajęcia dla dzieci i młodzieży.

W roku 2021 po raz kolejny wzrośnie dotacja gminy Łańcut na rzecz klubów piłkarskich upowszechniających sport na terenie…

Opublikowany przez Jakuba Czarnotę wójta gminego Łańcuta Sobota, 16 stycznia 2021

Od 2020 r. nastąpiły zmiany mające przyczyniać się do mocniejszego wspierania upowszechniania sportu na terenie gminy Łańcut:

  1. Premia za aktywność i wyniki. Klub, który po zakończeniu sezonu awansuje do wyższej klasy rozgrywek lub zdecyduje się zorganizować kolejną drużynę dziecięcą lub młodzieżową ma zapewniony wzrost dotacji w tym samym roku (dawniej na dodatkowe środki mógł liczyć w następnym roku kalendarzowym).
  2. Dostęp do Orlików przez cały rok (do 2019 r. Orliki były wyłączone w sezonie zimowym).
  3. Wsparcie Urzędu Gminy Łańcut w aplikowaniu o środki piłkarskie w ramach programu rządowego „Klub”.
  4. Pomoc Zakładu Gospodarki Komunalnej Gminy Łańcut w pracach remontowych na stadionach.
  5. Dodatkowe środki na rozwój infrastruktury. To pomogło w realizacji takich zadań jak instalacja gazowa w budynku LKS Szartoka, nowe trybuny na stadionach Orzeł Wysoka i Arka Albigowa, wiaty na stadionie Dąb Kosina, aluminiowe bramki dla dzieci z klubu Czarni Kraczkowa,

Oprócz gminy ogromnym wsparciem dla klubów są rodzice, sponsorzy i wszyscy społecznicy, którzy bezinteresownie dbają o rozwój lokalnych klubów. Dzięki temu w 2021 r. na terenie gminy będzie występowało 24 drużyny piłkarskie (seniorzy, juniorzy, trampkarze i młodsi) uczestniczące w regularnych treningach oraz oficjalnych rozgrywkach.