Strona główna Gmina Łańcut Chciały się ogrzać więc wpuścił je do domu. Stracił kilka tysięcy złotych

Chciały się ogrzać więc wpuścił je do domu. Stracił kilka tysięcy złotych

199
0

Policjanci z Łańcuta poszukują sprawców kradzieży pieniędzy. Mieszkaniec gminy Łańcut wpuścił do swojego domu dwie nieznane mu kobiety, które poprosiły o możliwość ogrzania się i wodę. Po ich wizycie, mężczyzna stwierdził brak kilku tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 16. Na posesję mieszkańca gminy Łańcut weszły dwie kobiety o ciemnej karnacji skóry, prosząc o pomoc. Jak twierdziły sprzedają koce i bardzo zmarzły. Jednocześnie, jedna z nich poprosiła o kubek wody. Mężczyzna wpuścił je do ganku oraz podał ciepły napój.

Po dłuższej rozmowie obie kobiety opuściły posesję. Po ich wyjściu mężczyzna stwierdził kradzież schowanych w kurtce pieniędzy. Kobiety natomiast odjechały z czekającym nieopodal kierowcą.

Policja ostrzega przed wpuszczaniem do domów nieznanych osób. Jeżeli już do tego doszło, należy kontrolować ich zachowanie i cały czas je obserwować. Potencjalni sprawcy podają różne preteksty, aby dostać się do mieszkania. Często są to dwie kobiety, które po wejściu do środka, robią dużo zamieszania, pokazują różne przyniesione ze sobą przedmioty. Po odwróceniu uwagi, dokonują kradzieży i odjeżdżają z czekającym niedaleko kierowcą.