Strona główna Wiadomości Tomasz Friedlander z Łańcuta w kilka dni zmienił życie bezdomnego

Tomasz Friedlander z Łańcuta w kilka dni zmienił życie bezdomnego

496
0

Tomasz Friedlander niedawno przeprowadził się z Łańcuta do Rzeszowa. Robiąc zakupy mijał często siedzącego starszego Pana o kulach. Zwrócił uwagę, że ten nigdy nie pił, ani nie prosił o pieniądze. Zainteresował się nim, zrobił mu zakupy i poprosił o wsparcie innych rzeszowian. Ruszyła fala pomocy.

Tomasz Friedlander to społecznik i organizator wielu akcji charytatywnych m.in. KolorujeMY (remont domów dziecka), czy Paczka dla bohatera. Nie jest mu obojętny los drugiego człowieka o czym wiedzą szczególnie rodzice chorych dzieci, którym pomagał organizować pieniądze na leczenie poprzez przygotowanie aukcji, koncertów, czy rajdów.

Widząc bezdomnego Pana Adama zainteresował się, zrobił mu zakupy i zachęcił do tego samego mieszkańców Rzeszowa. Widząc ogromne zainteresowanie nawiązał kontakt z potrzebującym i zorganizował dla niego „zrzutkę” by pokryć mu obiady.

 

Halo witajcie ! Rozmawiałem z Panem Adamem i mam już stały kontakt ! Miał złamana nogę stąd kule… Żyje że skromnej… Opublikowany przez Tomasza Friedlander Poniedziałek, 29 marca 2021

WIELKI TYDZIEŃ PANA ADAMA

Zbiórka pieniędzy ruszyła w poniedziałek i przekroczyła jego oczekiwania. Planował zebrać 500 zł na obiady, zapewnić mu podstawowe rzeczy i szukał dla niego pokoju oraz pracy. Pan Adam jest stolarzem, ale nie mógł podjąć zatrudnienia ze względu na złamaną nogę.

Udało się zgromadzić 7 235 zł. Pan Tomasz zamknął zrzutkę i opublikował co się udało za te pieniądze zrobić:

Od środy Pan Adam ma wynajęty i opłacony z góry na pół roku pokój, wykupiony kilkumiesięczny abonament na obiady z dowozem. Dodatkowo gabinet dentystyczny Duodent zapewnił mu darmowa opiekę stomatologiczną. Zakupione zostały produkty które potrzebował i stworzono mu domową apteczkę z najpotrzebniejszymi składnikami.

Co bardzo ważne ma opłacona wizytę w prywatnym gabinecie ortopedycznym w celu badania nogi, czekać go będzie również rehabilitacja, więc pozostałe fundusze ze zbiórki otrzymał, by mieć na własne potrzeby. Po świętach na kilkanaście dni ma zapewnioną lekka pracę w ogródku.

Organizator zbiórki podziękował za wielkie serce okazane panu Adamowi:

Dziękujemy również Magicznym Dłoniom za możliwość noclegu u nich, Fundacji Niosę Pomoc oraz Wojtkowi z Joker Barber za ogarnięcie fryzury p. Adama. Dziękujemy wszystkim osobom które przekazały dla niego odzież jedzenie środki higieny lub zrobią to w najbliższych dniach. Wszystko to jest Wasz sukces i jest tylko dzięki Wam.

Życie Pana Adama zmieniło się w ciągu tego wielkiego tygodnia diametralnie dzięki takim ludziom jak Tomasz Friedlander i wszyscy darczyńcy.

Może ta historia otworzy oczy niektórym ważniejszym ludziom na sytuację takie jak p.Adama #wartopomagac- podsumowuje Tomasz

  Sprawą zainteresowały się media oglnopolskie. Dziś będziecie mogli obejrzeć o tym na Polsacie:

 

12.50 Główne wydarzenia Polsatu. Historia p.Adama. Niech to otworzy oczy ludziom na takie sytuacje. Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie 🙏 Opublikowany przez Tomasza Friedlander Piątek, 2 kwietnia 2021

Działalność charytatywna stanowi nieodłączną część mojego życia