Strona główna Gmina Łańcut Ponad 6,5 miliona złotych na inwestycje drogowe w Albigowej

Ponad 6,5 miliona złotych na inwestycje drogowe w Albigowej

188
0

Wójt gminy Łańcut Jakub Czarnota poinformował o podpisaniu umowy z wykonawcami na budowę drogi „Albigowa-Granice” oraz przebudowę drogi „Albigowa przez wieś”. Łączna wartość obu zadań to ponad 6,5 mln zł.

Inwestycja „Albigowa-Granice” realizowana będzie w formule zaprojektuj-zbuduj. Wykonawca Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Mielca przygotuje projekt i opracowania niezbędne do uzyskania decyzji pozwolenia na budowę i realizacji robót. Zakres robót budowlanych obejmie m.in. budowę nawierzchni asfaltowej na długości 2,6 km, od skrzyżowania z drogą powiatową Albigowa-Husów (rejon Granice) do skrzyżowania koło Ośrodka Zdrowia. Wykonawca zbuduje także drogę rowerową i chodnik. Wykonane zostaną zjazdy indywidualne i publiczne, oznakowanie drogi, elementy odwodnienia, kanalizacja deszczowa i oświetlenie drogowe. Koszt inwestycji wyniesie blisko 6 mln zł. Droga ma być gotowa w 2023 roku.

https://www.facebook.com/CzarnotaJakub/photos/pcb.3148169055261201/3148162458595194/?type=3&theaterZnacznie szybciej niż budowa drogi z Albigowej do Markowej, będzie zrealizowana przebudowa drogi gminnej na odcinku od szkoły do skrzyżowania z drogą wojewódzką, czyli fragment drogi „Albigowa przez wieś”. Chodnik zostanie poszerzony do dwóch metrów, poprawi się nawierzchnia. Zakres prac obejmie także budowę rowu krytego kolektorem oraz przebudowę skrzyżowania z drogą gminną Albigowa przez wieś do Wysokiej. Dzięki inwestycji pojawią się nowe miejsca parkingowe. Wykonawca MATBUD z Boguchwały przebuduje drogę za ponad 822 tys. zł. Planowany termin zakończenia prac to połowa listopada tego roku.

Realizacja obu inwestycji jest możliwa dzięki dofinansowaniu pozyskanemu przez Gminę Łańcut z Funduszu Dróg Samorządowych. W podpisaniu umów uczestniczyli także radny Wiesław Wilk oraz sołtys Aleksander Kisała.