Strona główna Gmina Łańcut Na stadionach w Albigowej, Soninie i Kraczkowej powstanie oświetlenie

Na stadionach w Albigowej, Soninie i Kraczkowej powstanie oświetlenie

238
0

Wójt gminy Łańcut poinformował o tym, że w 2021 roku na stadionach w Albigowej, Soninie i Kraczkowej powstanie oświetlenie. To kolejne wsparcie dla klubów piłkarskich w tej gminie o którym informujemy na początku roku.

Jutro środki na oświetlenie dla tych stadionów mają zostać zabezpieczone na sesji budżetowej. Gmina chce przeznaczyć 120 tysięcy złotych na ten cel. Po zatwierdzeniu budżetu ogłoszony zostanie przetarg, który ma wyłonić wykonawcę i zapewnić klubom oświetlenie najpóźniej przed rozpoczęciem sezonu 2021/2022. W Polskich warunkach szczególnie w okresie jesiennym po zmianie czasu wiele klubów w niższych ligach boryka się z problemem braku oświetlenia i trudnością organizacji treningów.

W powiecie łańcuckim wyróżnia się pod tym względem gmina Białobrzegi, która zainwestowała w ostatnich latach w oświetlenie na wszystkich gminnych stadionach.

Wójt gminy Łańcut- Jakub Czarnota zapewnia, że pamięta również o pozostałych klubach w gminie. Na ich stadionach również sukcesywnie ma pojawić się oświetlenie.