Strona główna Kultura Muzeum – Zamek w Łańcucie zaprasza na edukacyjny spacer po parku

Muzeum – Zamek w Łańcucie zaprasza na edukacyjny spacer po parku

176
0

W sobotę i niedzielę 1-2 kwietnia 2023 r. oraz w Poniedziałek Wielkanocny 10 kwietnia 2023 r. Muzeum – Zamek w Łańcucie zaprasza do przyzamkowego Parku na rodzinne spotkania pt. „Dzień świąteczny”. Hasłem przewodnim będzie Wielkanoc.

Podczas spotkań o charakterze edukacyjnego spaceru, uczestnicy będą mogli poszukać wielkanocnych jajek, poznawać tradycje świąteczne oraz tworzyć dekoracje i ozdoby.

Karty pracy do edukacyjnego spaceru zostaną udostępnione w budynku d. Oranżerii. Będą to mapy, prowadzące do opowieści o zwyczajach wielkanocnych. W parku znajdą się jajka duże, a przy nich informacje i ciekawostki oraz jajka małe, które uczestnicy spaceru będą mogli zabrać ze sobą, i w d. Oranżerii ozdobić w dowolny sposób.

Dodatkowo w niedzielę 2 kwietnia br. o 14:00 również w d. Oranżerii, o tradycjach i obyczajach na Wielki Post i Wielkanoc opowiadać będzie Monika Jagustyn-Tokarz ˗ adiunkt muzealny, pracowniczka Działu Edukacji Muzealnej Muzeum – Zamek w Łańcucie.

Koszt udziału w wydarzeniach to 5 zł/os.

„Dzień świąteczny” to cykl wydarzeń z skierowanych do rodzin, realizowanych w ramach programu kulturalno-edukacyjnego projektu Prace remontowo, konserwatorskie i budowlane Oranżerii oraz Ujeżdżalni w ramach przedsięwzięcia „Ochrona i rozwój dziedzictwa kulturowego dawnej Ordynacji Łańcuckiej poprzez prace remontowo-konserwatorskie oraz wykreowanie nowych przestrzeni ekspozycyjnych OR-KA II, III, IV, VII”.