Strona główna Miasto Łańcut Marsz Solidarności w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II

Marsz Solidarności w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II

175
0

W najbliższą niedzielę, 2 kwietnia w Łańcucie przejdzie Marsz Solidarności w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II. Tego dnia w Kościele obchodzona jest w tym roku Niedziela Palmowa, a także kolejna rocznica śmierci papieża Polaka- Jana Pawła II.

Parafia Łańcut Fara zaprasza wszystkich na marsz, by upamiętnić Wielkiego Polaka, szczególnie dziś, gdy w mediach i części społeczeństwa kwestionowane są jego zasługi i dobre imię.

W niedzielę, 2 kwietnia br. o godz. 14.00 od łańcuckiej Fary, rozpocznie się Marsz Solidarności w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II. Marsz zakończy się przy parafii Chrystusa Króla. Świadomi wielu medialnych ataków na osobę naszego rodaka św. Jana Pawła II i podtrzymując inicjatywę wielu osób oraz środowisk pragniemy odpowiedzieć modlitwą i naszą obecnością. Nasz wielki Rodak przez lata zwoływał nas, jak dobry pasterz swe zagubione owce, do wielu miejsc na mapie naszej Ojczyzny. Umacniał wiarę, dodawał odwagi, wskazywał kierunki rozwoju. Jego nauczanie wyprzedziło tamte czasy i dziś jest nadal aktualne. Pokażmy, że jego posługiwanie dla nas i świata oraz ofiara jego pięknego życia, są wciąż w nas żywe. Weźmy ze sobą flagi czy chorągiewki w barwach narodowych, papieskich i maryjnych czy obrazy papieża. Prosimy Was drogie dzieci, kochana młodzieży, rodzice, o piękne świadectwo i obecność. Zapraszamy poczty sztandarowe, kapłanów z parafianami, władze miasta, mieszkańców miasta i okolicy oraz wszystkich ludzi dobrej woli..– czytamy w ogłoszeniach parafii farnej.

Poprzedni artykułNietrzeźwy kierowca zatrzymany w Husowie
Następny artykułMuzeum – Zamek w Łańcucie zaprasza na edukacyjny spacer po parku