Strona główna Gmina Markowa Nietrzeźwy kierowca zatrzymany w Husowie

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany w Husowie

40
0

Łańcuccy policjanci interweniowali wobec kierującego volkswagenem, który na widok oznakowanego radiowozu nagle zmienił kierunek jazdy. Okazało się, że 37-letni kierowca był pijany i nie posiadał prawa jazdy.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 17, w Husowie. Policjanci patrolujący teren miejscowości zauważyli samochód marki volkswagen, którego kierowca na widok oznakowanego radiowozu nagle skręcił. Funkcjonariusze udali się za pojazdem i zatrzymali go do kontroli. 

Kierowcą volkswagena okazał się 37-letni mieszkaniec gminy Markowa. Od mężczyzny policjanci wyczuli alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 37-latka ponad promil alkoholu. Okazało się również, że mężczyzna prowadził samochód pomimo braku prawa jazdy.

Teraz za swoje czyny 37-latek odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. Natomiast za prowadzenie pojazdu mechanicznego bez wymaganych uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Poprzedni artykułHulajnogi Quick nie wrócą na wiosnę do Łańcuta
Następny artykułMarsz Solidarności w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II