Strona główna Kultura Dzieje się w powiecie łańcuckim! Informator wydarzeń

Dzieje się w powiecie łańcuckim! Informator wydarzeń [01-03 lipca]

293
0

Przed nami kolejny ciepły weekend pełny atrakcji w powiecie łańcuckim. Zachęcamy do zapoznania się z naszym przeglądem najciekawszych wydarzeń.

Piątek:

Piknik na dobry początek

Oficjalne otwarcie Ośrodek Kultury po remoncie oraz Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Woli Małej. Piknik połączony ze zwiedzaniem wnętrz Centrum. W ośrodku kultury zaplanowana jest krótka część artystyczna, po której na biesiadę zaprasza Zespół Wolanie.
Dla dzieci i najmłodszych czeka wiele atrakcji.

Ćwierćfinał Pucharu Wójta: „Dąb Kosina- Grom Handzlówka”

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy odbędzie się 1 lipca o godzinie 18:30 na stadionie w Kosinie. Gospodarze zmierzą się z drużyną z Handzlówki.

Sobota:

W każdą sobotę wakacji zaplanowane są pikniki rodzinne w gminie Łańcut. Tym razem wydarzenie odbędzie się w Soninie:

Piknik zakończy oczywiście zabawa taneczna:

Festiwal Smaku i Folkloru

Piknikowi rodzinnemu w Soninie od godziny 14 towarzyszyć będzie Festiwal Smaku i Folkloru.

Niedziela:

Dzień otwartych drzwi Zagrody- Muzeum Wsi Markowa

W programie: pokazy ginących zawodów, degustacja tradycyjnych potraw, występy zespołów folklorystycznych, zabawa taneczna pod gwiazdami oraz opowieść o aparatach fotograficznych Józefa Ulmy.

Ten ostatni punkt programu odbędzie się w Muzeum Polaków Ratujących Żydów o godzinie 16:00. Obowiązują zapisy, wstęp- 1 zł.

Piknik sportowo-rekreacyjny „Powitanie wakacji”

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łańcucie przywita wakacje podczas imprezy organizowanej na placu zabaw przy ul. Bohaterów Westerplatte. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, takich jak: dmuchańce, konkursy. Młodzież również będzie mogła spróbować swoich sił w rywalizacjach sportowych.

Piknik Jagodowy

Ośrodek Kultury w Medyni Łańcuckiej zaprasza do wspólnego świętowania w Parku MB Jagodnej. Msza Odpustowa odbędzie się tradycyjnie przy Kapliczce MB o godz. 15.00. Po zakończeniu mszy na „drugiej stronie” odbędzie się część piknikowa. Sponsorzy zadbali o sporą ilość nagród, w których min. hulajnogi, głośniki, vouchery i bony podarunkowe.