Strona główna Gmina Białobrzegi Czterech mężczyzn usłyszało zarzuty pobicia. Grozi im więzienie

Czterech mężczyzn usłyszało zarzuty pobicia. Grozi im więzienie

220
0

Policjanci z Łańcuta ustalili i zatrzymali mężczyzn, którzy w sobotę napadli na mieszkańca gminy Białobrzegi i pobili go. Sprawcami okazali się czterej nietrzeźwi mężczyźni w wieku od 20 do 26 lat. Wszyscy usłyszeli już zarzuty.

W sobotę około godz. 21.30, dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o napaści na jednego z mieszkańców gminy Białobrzegi. Z przekazanych informacji wynikało, że kilku agresywnych mężczyzn bije i kopie leżącą ofiarę. Policjanci pojechali na miejsce zgłoszenia. Widząc nadjeżdżający radiowóz sprawcy uciekli. Po krótki pościgu funkcjonariusze zatrzymali pierwszego z nich, którym okazał się 26-letni mieszkaniec gminy Białobrzegi. Mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Policjanci ustalili, że 26-latek wspólnie z trzema kolegami zatrzymali pojazd, którym podróżował poszkodowany. Następnie siłą wyciągnęli mężczyznę z samochodu i zaczęli go szarpać, a gdy zaatakowany upadł, napastnicy zaczęli go kopać.

26-latek trafił do policyjnego aresztu. Policjanci ustali i szybko zatrzymali również pozostałych napastników, którymi okazali się 24, 22 i 20-letni mieszkańcy gminy Białobrzegi. Wszyscy mężczyźnie byli pijani. Po wytrzeźwieniu cała czwórka usłyszała zarzuty udziału w pobiciu. Napastnikom grozi do 3 lat więzienia.