Strona główna Gmina Łańcut Basen w Wysokiej już otwarty. Do końca sierpnia wejście za darmo

Basen w Wysokiej już otwarty. Do końca sierpnia wejście za darmo

558
0
Basen w Wysokiej otwarty! Wstęp wolny!
– Obiekt będzie czynny do 31.08. 21 od poniedziałku do niedzieli w godz. od 10 do 19.
– Basen jest jeszcze w fazie testowania, dlatego do końca sierpnia nie pobieramy opłat za korzystanie.
– Do dyspozycji użytkowników mamy dwie niecki basenowe (dla młodszych o głębokości maks. 1,3m, dla starszych maks. 2,7m), przebieralnie, sanitariaty oraz prysznice.
Dlaczego dopiero teraz?
Zgodnie z umową zawartą pomiędzy gminą a wykonawcą zadania, inwestycja miała zakończyć się 30 kwietnia 2021 r. Niestety zamykanie gospodarki, z którym mamy do czynienia od marca 2020 r. przyczyniło się także do opóźnień w realizacji inwestycji. Ostatnie prace na basenie zakończyły się kilka dni temu.
Zdajemy sobie sprawę, że sezon dobiega końca. Mimo wszystko podjęliśmy się trudu, by oddać do dyspozycji mieszkańców obiekt, na który wiele osób czeka. Opóźnienie się inwestycji utrudniło zakończenie prac wokół basenu. Nie mamy jeszcze parkingu oraz zaplecza gastronomicznego. To pojawi się w nowym sezonie, który dzięki temu, że woda jest podgrzewana panelami słonecznymi, rozpocznie się wiosną 2022 r.
Nie zmienia to faktu, że z dumą i radością oddajemy mieszkańcom gminy Łańcut nowoczesny obiekt, który w połączeniu z już istniejącą w jego pobliżu infrastrukturą sportową (Orlik, korty tenisowe, piłka plażowa, siłownia plenerowa) tworzy zalążki centrum sportowo- rekreacyjnego gminy Łańcut.
Do zobaczenia w Wysokiej. Bawcie się dobrze, bezpiecznie i dzielcie się z nami opiniami oraz uwagami na temat basenu. Weźmiemy je pod uwagę przy planowaniu dalszych prac i organizacji sezonu 2022 r.
Jakub Czarnota
Wójt Gminy Łańcut