Strona główna Wiadomości Zobacz jak odświeżyć po zimie samochód

Zobacz jak odświeżyć po zimie samochód

358
0

Zima jest piękną porą roku, jednak niezbyt przychylną kierowcom- zarówno pod względem utrudnionej jazdy po zaśnieżonych lub oblodzonych drogach, jak również od strony szkodliwych czynników zewnętrznych, wpływających negatywnie na kondycję całego naszego pojazdu. Śnieg, lód, woda, sól drogowa, błoto- to tylko kilka elementów, które w zimie są nieuniknione a które mogą uczynić wiele złego. Jeśli do tego wszystkiego doliczymy mróz, wilgoć czy jazdę po wyboistej drodze, na której nie widać przysypanych śniegiem dziur, nasze auto może nieźle ucierpieć w trakcie trwania zimy. Dlatego gdy przyjdą pierwsze cieplejsze dni, konieczne jest właściwe zadbanie i odświeżenie samochodu po zimie. O czym należy pamiętać i jak się za to zabrać? Poprosiliśmy o przybliżenie tego tematu specjalistę od detailingu.

Kosmetyka auta po zimie- dlaczego jest tak ważna

Wiosenne porządki kojarzą się nam raczej z gruntownym sprzątaniem domów i mieszkań, a tymczasem podobnych zabiegów wymaga nasz samochód. Dlaczego jest to tak ważne? Bowiem to, w jakim stopniu zadbamy o pojazd, będzie miało bardzo duży wpływ na jego ogólną kondycję, sprawność, komfort jazdy, efekt wizualny a przede wszystkim bezpieczeństwo nasze i pozostałych uczestników ruchu.

– Nie da się ukryć, że zimą znacznie mniej czasu poświęcamy na pielęgnację naszych aut. I nic w tym dziwnego, bowiem opieramy się na przekonaniu, że po co kolejny raz myć karoserię, skoro ciągle utrzymuje się śnieg i samochód zaraz będzie wyglądał tak samo. Dodatkowo trudno mówić o jakimkolwiek myciu, gdy kreska termometru spadnie poniżej zera. Podobnie z odkurzaniem wnętrza- mało kto robi to w zimie. Dlatego pierwszym krokiem każdego właściciela pojazdu, tuż po nadejściu cieplejszych dni, powinna być odpowiednia kosmetyka auta- mówi Franciszek Sarzyński, właściciel Centrum Autokosmetyki LuxeLike Nowa Sarzyna. – Wielu ludzi nie wie jednak jak się za to zabrać. A tymczasem zwykłe, tradycyjne mycie auta przy użyciu myjni bezdotykowej, może nie być wystarczające.

Najlepsze zabiegi dla auta po zimie

Przede wszystkim należy zająć się pojazdem gruntownie, zarówno od środka, jak i od zewnątrz. Można zrobić to samemu, jednak zdecydowanie lepiej i bezpieczniej będzie oddać samochód w pewne ręce. Specjaliści najlepszego Centrum Autokosmetyki w regionie już będą wiedzieli, jak się nim właściwie zająć.

Pielęgnacja na zewnątrz

Podczas zimy samochód szczególnie narażony jest od zewnętrznej strony. Działa na niego bowiem wiele szkodliwych czynników naraz- począwszy od wody, błota, piasku, poprzez lód czy kamienie, po prawdziwą zmorę dla karoserii, jaką jest sól drogowa. Wszystko to sprawia, że auto jest wręcz oblepione szkodliwymi dla niego substancjami, które należy bardzo dokładnie usunąć. Pomóc mogą w tym specjalistyczne środki, którymi myje się karoserię oraz podwozie- powoli, skrupulatnie we wszystkich zakamarkach. Na tak odczyszczonym aucie z łatwością będzie można dostrzec wszelkie mikrorysy, powstałe głównie na skutek odśnieżania samochodu bądź też usuwania z niego lodu. Konieczna jest więc także odpowiednio dobrana regeneracja lakieru i nałożenie powłok ceramicznych. Dzięki takim zabiegom nasze auto na nowo nabierze blasku a także uniemożliwimy powstawaniu korozji.

Pielęgnacja wnętrza

W zimie trudniej także zadbać o wnętrze samochodu, gdyż zdecydowanie rzadziej je wtedy odkurzamy i czyścimy. Dlatego wiosną należy dokładnie zająć się wszystkimi zakamarkami, aby pozbyć się piasku, kurzu czy okruchów. Przyda się także porządne odczyszczenie tapicerki oraz deski rozdzielczej, a także pokrycie jej specjalistycznym preparatem ochronnym i nabłyszczającym. Bardzo ważne jest umycie oraz staranne osuszenie wycieraczek i powierzchni pod nimi, gdyż w czasie zimy wnosimy do środka wiele śniegu i wody, która niema jak wyparować. Należy więc też odpowiednio wywietrzyć auto, pozbywając się tym samym wilgoci, nieprzyjemnych zapachów oraz roztoczy.

Regeneracja reflektorów

Kolejną rzeczą, która wymaga odświeżenia po zimie, są reflektory samochodowe. Zbierający się na kloszach, a szczególnie pod nimi brud i kurz, wpływa nie tylko na znaczne pogorszenie ich stanu wizualnego, ale przede wszystkim ogranicza ilość i intensywność wychodzącego światła, przez co utrudnia jazdę i stwarza niebezpieczeństwo na drodze. Odpowiednie zabiegi, takie jak czyszczenie, regeneracja odbłyśników, polerowanie soczewek, wymiana żarówek, uszczelnienie czy ustawienie reflektorów przywracają prawidłową zdolność emisji światła a także poprawiają wygląd reflektorów.

Mycie felg

Jest to kolejny zabieg, któremu powinniśmy poddać nasze auto, niezależnie od tego, czy posiadamy wymienny zestaw felg razem z oponami zimowymi, czy też korzystamy cały rok z jednego kompletu. Felgi po zimie wymagają dogłębnego oczyszczenia- dekontaminacji, czyli usunięcia wszelkich substancji szkodliwych i chemicznych, glinkowania, dzięki któremu nabiorą gładkości a także pokrycia warstwą ochronną w postaci powłoki ceramicznej lub wosku, dzięki czemu nabiorą blasku i zostaną właściwie zabezpieczone.

Widzimy więc, że aby móc cieszyć się jak najlepszym wyglądem auta przez długi czas, a przede wszystkim by nasza jazda była komfortowa i bezpieczna, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja pojazdu po okresie zimowym. – Dla wszystkich, którzy jeszcze w lutym skorzystają z naszej oferty, mamy wyjątkową promocję -10% na wszystkie nasze usługi- dodaje właściciel LuxeLike. –Jak nikt inny zadbamy o Twoje auto, by przygotować je do nowego sezonu. Zapraszamy do kontaktu: tel. +48 793 391 007,
ul. Kościuszki 1, 37-310 Nowa Sarzyna, www.centrumautokosmetyki.pl.