Strona główna Miasto Łańcut Jaka przyszłość czeka Polmos w Łańcucie?

Jaka przyszłość czeka Polmos w Łańcucie?

213
0

22 lutego 2021 r. w Warszawie odbyło się spotkanie posła Kazimierza Gołojucha i starosty Adama Krzysztonia z prezesem United Beverages  Williamem Careyem dotyczące przyszłości łańcuckiego Polmosu.

Po spotkaniu i analizie biznesowej Grupa United Beverages podjęła decyzję o kontynuowaniu działalności wbrew wcześniejszym ustaleniom.

5 marca w Starostwie Powiatowym w Łańcucie na zaproszenie starosty łańcuckiego odbyło się spotkanie w formule hybrydowej przedstawicieli branży rolniczej z dyrekcją Fabryki Wódek w Łańcucie.
Jak zapewnił dyrektor zarządzający Fabryki Wódek w Łańcucie Sławomir Mikos, firmie zależy na budowaniu długotrwałych relacji z producentami. Łańcucki zakład może przerobić 200 ton kukurydzy dziennie, co daje w skali roku 60-65 tys. ton.
Prezes Podkarpackiej Izby Rolniczej Stanisław Bartman wskazał, że odpad gorzelniany po przerobieniu kukurydzy staje się cenną paszą. Tą paszę będzie można sprzedawać rolnikom co może przyczynić się do rozwoju hodowli bydła.
Biorąc pod uwagę zapewnienia prezesa United Beverages i działania dyrekcji fabryki w Łańcucie produkcja wódek zostanie w Starogardzie Gdańskim, a w Łańcucie zostanie gorzelnia, nie będzie wznowiona masowa produkcja.

Poniżej przedstawiamy pismo od właściciela fabryki: