Strona główna Gmina Białobrzegi Wyrzuciła śmieci do rowu i odjechała. Policja ją znalazła i ukarała

Wyrzuciła śmieci do rowu i odjechała. Policja ją znalazła i ukarała

321
0

Siedem worków z odpadami i zużytą oponę wyrzuciła przy jednej z dróg mieszkanka gminy Białobrzegi. Dzięki szybkiej reakcji jednego ze świadków i łańcuckich policjantów, kobieta wysprzątała swoje śmieci nim po okolicy porozrzucał je wiatr.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem. Tuż po godz. 11, policjanci otrzymali zgłoszenie o odpadach wyrzuconych w pobliżu drogi relacji Dębina – Głuchów. Według przekazanych informacji, odpady pozostawić miał tam kierujący pojazdem marki Renault.

Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. Przy drodze znajdowało się siedem worków z nieczystościami oraz odpadami budowlanymi. Obok nich leżała również zużyta samochodowa opona.

Dzięki informacjom przekazanym przez świadka, policjanci szybko ustalili właścicielkę odpadów. Okazała się nią 50-letnia mieszkanka gminy Białobrzegi. Za popełnione wykroczenie została przez policjantów ukarana mandatem. W obecności funkcjonariuszy kobieta uprzątnęła pozostawione w rowie śmieci.

Pamiętajmy, że pozostawianie odpadów w niedozwolonych miejscach, stanowi wykroczenie zagrożone karą grzywny. Natomiast w przypadku większej wagi możemy odpowiadać za przestępstwo, za które przewidziana jest już kara pozbawienia wolności. Pamiętajmy również, że porzucone śmieci zanieczyszczają środowisko i stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia zwierząt.