Strona główna Miasto Łańcut Wracają piłkarskie emocje. W piątek pierwszy mecz Stali Łańcut

Wracają piłkarskie emocje. W piątek pierwszy mecz Stali Łańcut

222
0

W piątek 12 sierpnia ruszają rozgrywki rundy jesiennej IV ligi podkarpackiej. W meczu pierwszej kolejki zobaczymy SPEC Stal Łańcut i Koronę Rzeszów. Spotkanie odbędzie się o 19:00 na Stadionie przy ul. Traugutta 11.

Spotkanie budzi wiele emocji i zainteresowania, bowiem Korona jeszcze przed wakacjami grała w III lidze.

Warto wspomnieć, że w zespole naszych rywali w ubiegłym sezonie grał nasz nowy zawodnik – środkowy obrońca Sebastian Kocój, dla którego będzie to debiut w meczu o ligowe punkty w zespole z Łańcuta.
Korona po spadku z III ligi zaliczyła potężne zmiany kadrowe – w zespole pozostało dosłownie kilku zawodników, zaś tacy zawodnicy jak: Karol Nieckarz (Strug SZiK Tyczyn), Jakub Persak i Jakub Kałaska (Wisła Sandomierz), Mateusz Jędryas, Szymon Kardyś i Maciej Maślany (Wisłoka Dębica) znalazła miejsce w innych zespołach.
Nasi rywale od nowego sezonu grać będą pod dyktando trenera Andrzeja Szymańskiego, którego nie trzeba przedstawiać podkarpackim kibicom, a uzupełniając braki kadrowe w drużynie z Załęża w meczach sparingowych przewinęło się kilkudziesięciu zawodników. Uznanie w oczach trenera „Koroniarzy” znaleźli m.in. Georgelas Lukanzu – obrońca występujący w ostatnim sezonie w ZKS Izolator Boguchwała, Tomasz Reichel z KS Sokół Kamień, Jakub Konefał czy Bartosz Daszyk z Górnik Strachocina.
W meczach kontrolnych Korona grała ze zmiennym szczęściem – wygrane 6:2 z KS Zaczernie i 1:2 z Głogovia Głogów Małopolski., skromna porażka 0:1 z Karpaty Krosno, a z drugiej strony sromotna porażka 1:10 z czarnym koniem sezonu czyli LKS Cosmos Nowotaniec
– podała Stal Łańcut przed piątkowym meczem.

Bilety niezmiennie 10 zł, kobiety i młodzież do lat 18 wstęp za darmo.

Poprzedni artykułWyruszył kajakiem w podróż dookoła Europy. Wspomóż jego podróż
Następny artykułGroźny wypadek na Armii Krajowej. 4 osoby poszkodowane