Strona główna Kultura Weekend Seniora z Kulturą – zwiedzanie Zamku w Łańcucie z złotówkę

Weekend Seniora z Kulturą – zwiedzanie Zamku w Łańcucie z złotówkę

288
0

W sobotę 2 października 2021 r. Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza osoby, które ukończyły 60 rok życia na „Weekend Seniora z kulturą”. To kolejna edycja ogólnopolskiego wydarzenia, które cieszy się dużym zainteresowaniem i umożliwia seniorom zakup biletów wstępu w promocyjnej cenie.

Organizatorem akcji jest Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jej celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym poszczególnych regionów kraju.

Zniżkowe karnety wstępu w cenie 1 zł, uprawniające do zwiedzania Zamku oraz Stajni i Wozowni, po okazaniu dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie 60 lat, będzie  można kupić w kasach Muzeum. Zwiedzający będą mogli obejrzeć m.in. wnętrze Sali Balowej, Apartamentu Paradnego, Sypialni Czerwonej, Gabinetu Rokokowego, zbiory Galerii Rzeźb, czy imponującą kolekcję pojazdów konnych po rodzinie Potockich.

W sobotę Zamek można zwiedzać od godz. 10:00 do 18:00 (ostatnie wejście o 17:00). Stajnie i Wozownia są czynne od godz. 11:10 do 19:00 (ostatnie wejście o 18:10).

Z uwagi na obostrzenia epidemiczne, zwiedzanie odbywa się w reżimie sanitarnym. Obowiązują limity wejść.