Strona główna Kultura Weekend Seniora z Kulturą – duże zniżki do Muzeum-Zamku w Łańcucie

Weekend Seniora z Kulturą – duże zniżki do Muzeum-Zamku w Łańcucie

152
0

W piątek, sobotę i niedzielę 29, 30 września i 1 października 2023 r. Muzeum – Zamek w Łańcucie zaprasza na WEEKEND SENIORA Z KULTURĄ. To ogólnopolska akcja skierowana do osób 60+. Jej organizatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach wydarzenia turyści, którzy ukończyli 60 lat będą mogli zwiedzić cztery ekspozycje łańcuckiego Muzeum w promocyjnej cenie.

Promocja obejmuje zakup:
 karnetu na I piętro, parter Zamku oraz do Stajni i Wozowni ˗ bilet: 10 zł/os. (na co dzień karnet ulgowy kosztuje 30 zł),
 biletu do Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego ˗ d. Oranżeria – bilet: 5 zł/os. (zniżka: 50%),
 biletu do Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego ˗ d. Ujeżdżalnia – bilet: 5 zł/os. (zniżka 50%).
Wejściówki będzie można zakupić w Kasach Biletowych w Maneżu (ul. 3-go Maja 10), po okazaniu ważnego dokumentu/legitymacji uprawniającej do ulgi.

Pierwsze piętro rezydencji to najbardziej reprezentacyjne wnętrza. W ramach trasy zwiedzający mogą obejrzeć m.in. Salę Balową, Wielką Jadalnię czy Galerię Rzeźb. W wozowni została zgromadzona oryginalna kolekcja pojazdów konnych po rodzinie Potockich. Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego – d. Oranżeria, to multimedialne wnętrza i historia dawnych właścicieli zamku przedstawiona w nowoczesny sposób. W tym miejscu turyści mogą w aktywnie poznawać dawną kulturę i zwyczaje oraz np. zagrać w gry. W Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego w d. Ujeżdżalni znajdują się pojazdy konne pozyskane przez Muzeum po II wojnie światowej. W kolekcji jest np. powóz, którym miał podróżować Fryderyk Chopin.