Strona główna Wiadomości Trzech kierujących jednośladami trafiło do szpitala

Trzech kierujących jednośladami trafiło do szpitala

184
0

Na drogach naszego powiatu spotkać można coraz więcej rowerzystów i motocyklistów. Niestety wzrosła również ilość wypadków drogowych z ich udziałem. W ciągu ostatnich dni do szpitala trafiło trzech kierujących jednośladami.

W ubiegłą sobotę do szpitala trafił uczestnik „Łańcuckiego Maratonu Rowerowego na 100-lecie Niepodległości Polski”. W Białobrzegach 33-letni rowerzysta został potrącony przez pojazd marki suzuki. Jak ustalili policjanci, 70-latek kierujący samochodem osobowym, wycofując ze sklepowego parkingu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kolarzowi. Kierujący jednośladem trafił do szpitala.

Do kolejnego zdarzenia doszło wczoraj, po godz. 10 w Tarnawce. Kierujący motorowerem 80-letek utracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się na jezdnie doznając urazu głowy. Mężczyzna trafił do szpitala. Okazało się, że był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 80-letniego mieszkańca Tarnawki prawie 2 promile.

Również wczoraj do szpitala trafił ranny w wypadku 16-letni motocyklista. Młody mężczyzna, podczas manewru wyprzedzania, zderzył się ciągnikiem rolniczym, który w tym samym czasie skręcał w lewo. Pierwszej pomocy rannemu w rękę 16-latkowi udzielili policjanci łańcuckiej drogówki, którzy najechali na miejsce wypadku.

Policjanci apelują do motocyklistów o rozwagę i bezpieczną, zgodną z przepisami, jazdę. Niech nadmierna prędkość i brawura nie staną się przyczyną kolejnej tragedii. Natomiast podczas rowerowych przejażdżek nie zapominajmy o obowiązkowym oświetleniu roweru i sprawnych hamulcach. Załóżmy też kask, który skutecznie chroni głowę w razie upadku. Natomiast kierowcom samochodów przypominamy, że motocykliści i rowerzyści to równorzędni uczestnicy ruchu. W zderzeniu z większym pojazdem mają znacznie mniejsze szanse, by wyjść z tego bez obrażeń. Pamiętajmy, że na drodze każdy z nas odpowiada nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale także bezpieczeństwo innych użytkowników dróg.