Strona główna Wiadomości Trudne warunki na drogach powiatu

Trudne warunki na drogach powiatu

155
0

Tylko przez ten weekend łańcuccy policjanci odnotowali 16 zdarzeń drogowych. Główną ich przyczyną była śliska nawierzchnia oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Intensywne opady śniegu sprawiły, że na drogach powiatu było bardzo ślisko. Wielu kierujących nie dostosowało prędkości do warunków panujących na jezdni i zakończyło jazdę w rowie czy w zderzeniu z innym pojazdem. W kilkunastu przypadkach doszło jedynie do porysowania lakieru. W pozostałych nie obyło się bez pomocy medycznej i holowania rozbitych samochodów.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną groźnie wyglądającego zdarzenia, do którego doszło wczoraj, przed godz. 7, w Kraczkowej. Jadący pojazdem marki Peugeot mieszkaniec Łańcuta utracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w betonowy przepust. Kierujący z urazem nogi trafił do szpitala.

Natomiast śliska nawierzchnia doprowadziła do kolizji, w której wzięły udział 4 samochodów osobowe. Do zdarzenia doszło po godz. 10, na drodze dojazdowej do Kościoła w Kosinie. Kierujący pojazdem marki Opel na śliskiej nawierzchni utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w niewielki murek przydrożnej posesji. Zjeżdżający z wniesienia kierujący pojazdem marki Ford również utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w stojącego opla oraz w próbującego go ominąć renaulta. Na uszkodzone pojazdy najechała jeszcze toyota, której kierowca, na śliskiej nawierzchni nie był wstanie wyhamować. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń, a uszkodzenia w pojazdach były niewielkie.

Policjanci apelują o szczególną ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków. Zdejmijmy nogę z gazu, gdyż na śliskiej nawierzchni bardzo łatwo wpaść w poślizg. Zachowajmy także bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu. Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do zderzenia.