Strona główna Miasto Łańcut Strajk kobiet w Łańćucie. Samoobrona wiernych broniła wartości

Strajk kobiet w Łańćucie. Samoobrona wiernych broniła wartości [foto]

303
0

Wczoraj w Łańcucie odbył się protest kobiet. Samoobrona wiernych odpowiedziała spotkaniem modlitewnym przy kościele farnym.

Strajk kobiet w Łańcucie, organizowany przez lewicową partię Razem, przyciągnął głównie młode nastoletnie dziewczyny, jednak pośród protestujących znaleźli się dorośli, w tym kobiety z dziećmi. Strajkujący chcieli wyrazić dezaprobatę na wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej.

Okrzyki protestujących wymierzone były w stronę partii rządzącej „Je*** PiS” a muzyka lecąca z głośników w policję. Na transparentach wykonanych z tektury widniały obraźliwe hasła wymierzone przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu, Kai Godek oraz rządowi.

Samoobrona wiernych zorganizowała przy kościele farnym wspólny różaniec, który zgromadził działaczy narodowych, wiernych, kibiców oraz mieszkańców Łańcuta i okolic, sprzeciwiających się wulgarności protestów i chcących zamanifestować przywiązanie do wartości. Rozproszeni przy kościele i plantach członkowie SW obserwowali pikietujących. Samoobrona wiernych odpowiedziała ochroną kościoła, by nie doszło do eskalacji konfliktu poglądowego wymierzonego przeciwko Kościołowi, jak w innych miejscach w kraju.