Strona główna Miasto Łańcut Straciła pieniądze metodą „na policjanta”

Straciła pieniądze metodą „na policjanta”

21
0

Policja przestrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod policjantów, prokuratorów i próbują wyłudzić pieniądze. Wczoraj ofiarą oszusta padła mieszkanka Łańcuta. Seniorka straciła kilka tysięcy złotych. 

Wczoraj, policjanci przyjęli zawiadomienie o oszustwie. Starsza kobieta padła ofiarą przestępstwa metodą „na policjanta”. Po kilku rozmowach telefonicznych z osobami podającymi się za policjanta i prokuratora, pokrzywdzona przekazała im kilka tysięcy złotych. 

Do zdarzenia doszło po godz. 16 w Łańcucie. Na telefon stacjonarny kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za prokuratora. Oszust rozpytywał rozmówczynię o posiadane pieniądze, jednocześnie informując, że jej oszczędności mogą być zagrożone. Następnie kobieta rozmawiała z „policjantem”, który miał nadzorować tajną operację przeciwko przestępcom. Seniorka była zapewniana o konieczności przekazania pieniędzy i zabezpieczaniu ich na czas trwania operacji przez służby. 

Rozmowa telefoniczna trwała około godziny. W tym czasie do mieszkania kobiety zapukał kolejny przestępca. Podając się za policjanta zabrał przygotowane oszczędności. Po jego wyjściu seniorka zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Pokrzywdzona straciła kilka tysięcy złotych. 

Apelujemy o szczególną ostrożność w kontaktach telefonicznych z nieznajomymi. Metoda wyłudzeń „na wnuczka” czy „na policjanta” ciągle stosowana jest przez oszustów. Pamiętajmy również, że każda telefoniczna próba podjęcia środków finansowych pod pozorem działań policji, bądź innych służb, oznacza oszustwo.

Poprzedni artykułEmilka Wilusz jest już po operacji guza
Następny artykułOferta Reklamowa na Wybory Samorządowe 2024