Strona główna Gmina Białobrzegi Sprawca rozboju w rękach policji. Trafił do aresztu

Sprawca rozboju w rękach policji. Trafił do aresztu

168
0

Sąd Rejonowy w Łańcucie zastosował areszt tymczasowy wobec 23-letniego mieszkańca gminy Białobrzegi. Mężczyzna, wspólnie z 18-letnim kolegą, napadł i okradł 30-letniego mieszkańca powiatu leżajskiego.

W ubiegły poniedziałek, do łańcuckiej komendy zgłosił się 30-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego, który miał zostać napadnięty na terenie gminy Białobrzegi. Według relacji zgłaszającego, został on pobity przez dwóch mężczyzn, z których jeden dodatkowo okradł go oraz zniszczył mu telefon komórkowy.
 
Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali sprawców napadu, którymi okazali się 23-latek oraz 18-latek, obaj to mieszkańcy gminy Białobrzegi. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawieniu obu mężczyznom zarzutu rozboju. Starszy ze sprawców usłyszał również zarzut zniszczenia mienia.
 
W piątek sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla 23-latka. Mężczyzna spędzi w nim najbliższe trzy miesiące. Młodszy ze sprawców został natomiast objęty policyjnym dozorem. Obu mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.