Strona główna Miasto Łańcut SPEC Stal Łańcut wygrywa u siebie z Sokołem Kamień

SPEC Stal Łańcut wygrywa u siebie z Sokołem Kamień [foto]

283
0

Stal Łańcut zwyciężyła Sokół Kamień w ostatnim domowym meczu sezonu 2021/22. Na stadionie przy ulicy Traugutta pojawiło się 250 kibiców.

Piłkarzy obu drużyn na mecz wyprowadzili młodzi piłkarze Akademii Stali Łańcut. Pod nieobecność trenera Krzysztofa Koraba drużynę gospodarzy poprowadził duet zawodników: Kamil Mach i Bartłomiej Makowski.

W 9. minucie Bieniasz urwał się lewym skrzydłem i dograł w kierunku Roga, ale napastnik Stali uderzył obok bramki. Dwie minuty później goście mieli doskonałą okazję do objęcia prowadzenia, ale piłka uderzona z ok. 10 metrów minimalnie minęła bramkę bronioną przez Szpindora.

W 19. minucie obrońca Sokoła pod wpływem doskoku Bieniasza dotknął piłkę ręką we własnym polu karnym. Sędzia wskazał na wapno, a skutecznym strzelcem z jedenastu metrów okazał się Buć.

Stal w pierwszej połowie miała jeszcze jedną okazję, po tym jak sam na sam z bramkarzem w 28. minucie gry wyszedł Patryk Róg. Napastnik biało-niebieskich uprzedził bramkarza, ale wracający obrońca wślizgiem wybił piłkę zmierzającą w kierunku bramki. Futbolówka odbiła się od słupka i po chwili została wyekspediowana.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnego uderzenia Bieniasza. Skrzydłowy Stali otrzymał piłkę z lewej strony boiska, zszedł z nią do środka i strzelił zza pola karnego minimalnie nad bramką.

Gospodarze kontrolowali przebieg spotkania, ale kolejną bramkę zdobyli dopiero w doliczonym czasie gry. Wynik spotkania na 2:0 ustanowił rezerwowy Oskar Majda.

Stal: Szpindor- Cwynar, Noga, Kmuk, Paczocha- Skała, Skiba- Wójcik, Buć, Bieniasz (Majda)- Róg (Balawender)

Mecz obserwowali sędziowie będący na kursie, pod opieką obserwatora z Ekstraklasy.